Право львів’ян обирати необхідний перелік послуг у ЖЕКах гальмує особисто Садовий, – Дяків

У Львові розробили брошуру про те, як врегулювати стосунки мешканців та ЖЕКів. Брошура містить практичний механізм, як мешканці Львова можуть захистити свої права та отримувати якісні послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Про це сьогодні, 27 жовтня, на прес-конференції повідомили співзасновник ГФЛ, депутат Львівської міськради Теодор Дяків, координатор ГФЛ Любов Качмар та юрист об’єднання «Куспись і партнери» Радіон Вихованський.

Як розповів юрист Вихованський, у брошурі є невеличкий правовий аналіз, як мешканці можуть захистити свої права. Також там містяться зразки готових документів (типові форми), які потрібно заповнити мешканцям, які досі не укладали договори з ЖЕКами, і тим, які уклали договори, але не отримують повного переліку і якісних послуг.

Дяків пояснив, що постанова Кабміну про порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та при будинкових територій, яка передбачає право мешканців обирати необхідний перелік послуг, датована 20 травням 2009 року, однак виконавча влада Львова та особисто міський голова не зацікавлені у її реалізації.

«Гальмує процес вже не перший заступник Синютка, а особисто міський голова Львова Андрій Садовий. Міський голова і фракції міськради не зацікавлені у реформуванні ЖЕКів та їх стосунків з мешканцями. Це можна пояснити тим, що на виборах ЖЕКи роблять певні послуги партіям і кандидатам на посаду міського голови. Теперішня ситуація є цьому підтвердженням», – наголосив Дяків.

З його слів, брошура «Як врегулювати стосунки мешканців та ЖЕКів у м. Львові» призначена у першу чергу для представників мешканців зокрема малоквартирних будинків, які невдоволені тим, що змушені платити за ненадані їм послуги.

Брошура вийшла накладом 250 примірників, однак у разі потреби та необхідності внесення певних змін її планують видати повторно.

Архіви