«Львівдах» відмовився фінансувати Українську галицьку партію

Керівництво ПП «Львівдах» звернулося до Галицького районного відділу поліції Львова з заявою про вчинення кримінального правопорушення щодо розбійницького нападу на будівельний майданчик за адресою вулиця Чайковського, 31 у Львові.

Про це сьогодні, 22 квітня, під час прес-конференції на тему: «Депутат Тарас Чолій перешкоджає здійснювати підприємницьку діяльність ПП «Львівдах», яка відбулася сьогодні, у Львівському прес-клубі, повідомив заступник директора ПП «Львівдах»  Святослав Олійник.

За його словами, сьогодні, посеред дня, невідомі у балаклавах увірвалися на будівельний майданчик, зруйнували паркан і налякали будівельників. Після їхнього «візиту» з будівельного майданчика щезло електрообладнання.

У ті хвилини, коли Святослав Олійник давав прес-конференцію у Прес-клубі, ці ж особи здійснили повторний напад на будівельний майданчик. Поліція спостерігала за цим вандалізмом, але не втручалася.

Заступник директора стверджує, що ПП «Львівдах» будує офісний центр.

– Усі дозвільні документи у нас є. Є дозвіл міністерства культури, є містобудівні умови, проведена експертиза, є дозвіл на початок будівництва, дозвіл на загородження майданчика і території, – перелічує він.

А всі проблеми у забудовника почалися після різдвяних свят з візиту незнайомця.

– Після того, як була готова вся документація, після різдвяних свят, до нашого директора прийшла невідома особа, яка сказала, що вона – редставник  голови Української галицької партії Тараса Чолія. І ще вона сказала: «Ви готуєтеся будувати в центрі міста? То вам буде непросто. Але якщо ви зробите певний внесок на рахунок нашої партії, ми допоможемо вам, щоби будівництво йшло спокійно, без певних ексцесів», – згадує Святослав Олійник.

Сума, яку хотів отримати невідомий як благодійний внесок на рахунок політичної партії, була еквівалентною вартості двокімнатної квартирі в центрі міста. Забудовники стверджують, що вони відмовили нахабі. А в лютому цього року почалися дивні речі. 
– Спочатку на деяких маклерських сайтах з’являється оголошення про продаж квартир у житловому будинку за адресою вулиця Чайковського, 31.

Це при тому, що ми будуємо там адміністративний будинок. Крім того, ми не планували на цьому етапі залучати гроші інвесторів, бо маємо достатньо  своїх коштів  для того, щоби збудувати цей будинок, – каже будівельник.

Далі – цікавіше.

– 16 лютого на майданчик вривається пан Чолій, виламує двері, штовхає охоронця, розказує всім, що ми проводимо будівництво незаконно. 17 лютого це все повторилося, – розповідає Святослав Олійник.

Ще недавно на цьому місці стояв будинок. Перед тим, як його знести, будівельники звернулися в бактеріологічну лабораторію, яка надала висновок, що перший поверх будинку був пошкоджений грибком і загрожував здоров’ю людей.

Оскільки будинок не був на балансі міської ради і не був пам’яткою архітектури, то будівельники не відчували загроз із цього боку. 
Зараз замість старого будинку тут має постати будівля в австрійському стилі, яка цілком відповідає архітектурі старого кварталу.

– Цей проект був погоджений містобудівною радою Львова, – каже заступник директора ПП «Львівдах».

За словами адвоката Тараса Радковського, наразі працівники фірми не знають, хто ці люди в балаклавах і хто організатор подвійного нападу. Тож у заяві до поліції представники ПП «Львівдах» зазначають ті дані, які їм відомі, і вимагають від поліції з’ясувати цих осіб. 

Разом із цією заявою ПП «Львівдах» має намір звернутися до суду за відшкодуванням моральної шкоди від Тараса Чолія через його заяви, які завдали збитків репутації фірми.

– Всю суму, яку ми відсудимо як моральну шкоду, ми передамо підрозділам Національної гвардії, яким ми допомагаємо зараз, – пообіцяв Святослав Олійник. 

Архіви