Керівники підприємств примушуватимуть підлеглих до передвиборчої агітації, – КВУ

Адміністративного тиску на місцевих виборах на Львівщині уникнути не вдасться, але він буде відрізнятися від того, що був на попередніх виборах, – вважає виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська.

"Адміністративний тиск є і буде, але він буде дещо відрізнятися у своєму застосуванні від практики попередніх років, адже наші законодавці, наші політичні сили кожного разу стають вигадливішими у застосуванні різних технологій", – зазначила Оксана Дащаківська на засіданні громадського прес-центру "Львівський вибір-2010", присвяченому проблемі адмінресурсу на майбутніх місцевих виборах.

За словами представниці "КВУ", адміністративний тиск слід розглядати не лише через призму втручання органів виконавчої влади, а значно ширше. Як зазначила Дащаківська, посадові особи, керівники підприємств, начальники різних відділів, також будуть заангажовувати у політичну кампанію своїх підлеглих.

"Не має значення, чи це буде державна структура, чи це буде бізнесова структура, чи це буде приватне медіа, чи державне медіа – в такий спосіб вони, користуючись своїм службовим становищем, будуть залучати людей до роботи – насамперед, у дільничних виборчих комісіях", – сказала Оксана Дащаківська.

"До нас уже доходять факти, що по селах у Львівській області люди залучаються (до цієї роботи) шляхом непрямого примусу – мовляв, ну і що, що ти не хочеш, це не так багато в тебе часу займе", – додала вона.

Також виконавчий директор ЛОГО "КВУ" спрогнозувала, що керівники підприємств будуть залучати своїх підлеглих до проведення агітації і розповсюдження матеріалів. Окрім того, на її думку, за допомогою адміністративного ресурсу будуть формуватися партійні списки.

"Кожна з партій вважає своїм престижем подати максимальну кількість кандидатур для участі на виборах у багатомандатному окрузі, а знайти у кожному районі певну кількість кандидатів не так просто", – пояснила Оксана Дащаківська.

Представниця "КВУ" також повідомила, що хоч комітет наразі таких випадків не зафіксовано, варто очікувати активізації пожежної служби і санепідемстанцій.

Архіви