Керівники Львівської облдержадміністрації впродовж 19 останніх місяців жодного разу не їздили у закордонні відрядження…

Керівництво Львівської облдержадміністрації не їздить у закордонні відрядження або їздить лише за гроші спонсорів або власні. Такі версії випливають з відповіді  ЛОДА, яку Львівський прес-клуб отримав на свій запит про закордонні відрядження високопосадовців та чиновників ЛОДА у 2011-2012 роках.  

ЛОДА відповіла, що за 2011 і сім місяців 2012 року «видатки на закордонні відрядження керівництва  і працівників ЛОДА не проводилися». У додатку до цієї відповіді було написано лише про відрядження 8 осіб головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків (зазначено куди вони їздили, на який термін і з якою метою), які відбувалися за кошти сторони, що приймає. Запит Прес-клубу у Кабмін не додав відповідей на запитання про відрядження держслужбовців ЛОДА, оскільки був з Києва спущений до відповідача – у Львівську облдержадміністрацію.

Таку інформацію озвучив 27 вересня під час брифінгу на тему: «За які кошти і як часто чиновники і депутати Львівщини їздять у закордонні відрядження?» керівник медіа-проектів ЛОГО «Львівський прес-клуб» Роман Шостак.

Львівський прес-клуб зробив аналогічні запити про закордонні відрядження у Львівські міську і обласну ради. Обласна рада відповіла, що у 2011-2012 роках у закордонні відрядження їздило 20 осіб і назвала суми запланованих на таку мету і витрачених коштів: 2011 рік – заплановано 72 943 гр; 2012 рік – заплановано 101 692 грн. Використано за цей період на поїздки голови обласної ради і його заступників лишень 25 355 грн. 

Львівська міська рада повідомила, що за кордоном зі службовою метою побувало 35 осіб і назвала мету, терміни і країну поїздок. У 2011 році, за інформацією ЛМР, на закордонні відрядження чиновників і депутатів було передбачено 160 тисяч грн, а використано 65 862 грн. У 2012 році запланована сума склала 80 тисяч грн, а освоєння коштів – лише 2 657 грн.

Львівський прес-клуб попросив експертів прокоментувати офіційні відповіді, одержані з ЛОДА, ЛОР і ЛМР.

«Запити Львівського прес-клубу – це одне з найпростіших питань, на які могла відповісти влада, – зазначив  голова правління РГФ «Право і демократія» Андрій Бурий. Мене дуже здивувало як чиновники Львівської обласної державної адміністрації дотримуються закону «Про доступ до публічної інформації». Судячи з тих відповідей, які надала ЛОДА на запити Прес-клубу, по суті, інформації надано не було. Частково була надана відповідь про відрядження працівників головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків, а саме – надано перелік працівників, мета поїздки. З відповідей ЛОДА виходить, що її чиновники нікуди не їздять, а всією роботою в області займається Львівська обласна та міська ради.

Львівська обласна  та міська рада частково надали відповідь у формі загальної таблиці, не дотримуючись критеріїв, зазначених у запитах. А саме – про поїздки голови, його заступників. Названо лише загальні суми, які передбачалися на відрядження. Але невідомо – скільки з цієї суми витрачено на поїздки міського голови, його заступників, керівників департаментів, депутатів. Влада забуває, що ми, як платники податків, повинні знати, чи цільово вона використовує наші кошти, чи є ефективність від цих поїздок».

«Найбільш відкритими є органи місцевого самоврядування, вони тісніше працюють з громадянами, звикли до тиску громадських організацій, преси і т.п. Що вищий щабель влади, тим більш закритою вона стає, – наголосив голова правління ГО «Західноукраїнський ресурсний навчальний центр» Петро Мавко. – Державна влада, практично, сьогодні є герметичною. Це ми побачили у відповідях Львівської ОДА. Я би, навіть, охарактеризував ці відповіді як знущання, тому що з відкритих джерел можна відстежувати, хто і куди їздить. А давати такі відповіді – це зухвалість, яка демонструє, що ЛОДА впевнена у тому, що ніхто її не посміє турбувати.

Стосовно відповіді Львівської міської ради, то 35 поїздок упродовж запитуваного періоду свідчить про те, що міська влада працює, займається промоцією міста».

Маючи великий сумнів утому, що ніхто з керівництва ЛОДА впродовж 19 останніх місяців жодного разу не їздив у відрядження за кордон, ГО «Львівський прес-клуб» зробила 27 вересня відповідний запит у Державну прикордонну службу України. Про відповідь ДПС на цей запит ЗМІ будуть поінформовані на початку жовтня.

Архіви