Юрій Григораш та La Vіvo збирали в Пекіні 9 тисяч глядачів, наступний – Львів

12 березня у Львівській філармонії відбудеться сольний концерт баритона Юрія Григораша. Також до участі в концерті запрошені Аніс Еттаєб, Оксана Караїм та вокальний секстет "La Vіvo".

Про це сьогодні, 6 лютого, під час прес-зустрічі на тему: «Перший сольний проект Юрія Григораша «Від класики – до джазу», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив автор проекту, продюсер «Lviv Jazz Orchetrsa» Петро Луцишин.

– Концерт триватиме від півтори до двох годин, залежно від того, скільки часу нам виокремлять на «біс», – пожартував він.

На думку продюсера, цей проект матиме успіх хоча би тому, що зараз на сцену виводять не нового, нікому невідомого виконавця, а вже досить відомого.

– Він достатньо погастролював світом. Багато разів був у Китаї. Неодноразово виступав як соліст «Lviv Jazz Orchestra» у Львові, в Києві, в інших містах країни. Він вже знає, як публіка його приймає. Дотепер він був невід’ємною складовою оркестру. Зараз він заявляє про себе як окремий артист, –  стверджує Петро Луцишин.

Чоловічий вокальний секстет "La Vivo", в складі якого виступає Юрій Григораш, зібрав у Пекіні в залі парламенту 9 тисяч глядачів.

– Приміщення парламенту там кругле і поділене на дві частини. Одна – це є зала засідань, інша – дуже великий концертний зал, – розповів головний соліст «Lviv Jazz Orchestra».

Юрій Григораш закінчив музичне училище та музичну академію – клас академічного вокалу.

– Тому в першому відділенні будуть звучати романси з опер італійських, німецьких та українських композиторів та арії з опер. А ось уже в другому відділі буде звучати джаз, – пояснює вокаліст.

Співак стверджує, що формуючи репертуар, він добирав такі твори, які дотепер ще в стінах Львівської філармонії не звучали.

Піаніст, аранжувальник, композитор, учасник концерту Михайло Олійник сказав, що його найбільше цікавило, що ж вони виконуватимуть.

– І я отримав список з 15-ти творів, серед яких Чик Коріа, Хербі Хенкок, Стіві Вандер, – каже аранжувальник, якому доведеться адаптувати ці твори до голосів, які виступатимуть у цьому концерті.

Барабанник, композитор, учасник концерту Ігор Гнидин пояснює свою участь у концерті тим, що його зацікавив соліст.

– Я неодноразово відвідував різні джазові конкурси, я там допомагаю учасникам. Тож маю з чим та з ким порівнювати, – оцінює досвідчений джазист молодого колегу.

А роково-блюзовий співак, фіналіст проекту «Голос країни» Аніс Еттаєб виконуватиме на цьому концерті відому лемківську пісню «Під облачком».

Що стосується самого «Lviv Jazz Orchestra», то, як стверджує продюсер, для музикантів природно вийти на сцену в джинсах та кедах.

– Ну, це ж молоді люди, – так пояснює він неакадемічне сценічне вбрання своїх колег. 

Квитки на цей концерт коштуватимуть від 50 до 200 гривень.

ДовідкаПроект «Lviv Jazz Orchestra» презентує перший сольний концерт співака Юрія Григораша, за плечима якого виступи в Україні, Іспанії, Польщі, Китаї та Гонконзі.Потужному та мелодійному баритону Юрія Григораша підкоряються як класичні шедеври, так і джазові та свінгові хіти Френка Сінатри, Діна Мартіна та ін. Саме вони лягли в основу програми «Від класики – до джазу».

Архіви