ЄС надав кошти на створення ЦНАПів у райцентрах Львівській області

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) – це такий же інтегрований офіс послуг, як універсам чи продуктовий супермаркет. Громадянин повинен мати можливість звернутися і отримати те, що потребує.

Про це сьогодні, 10 травня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Реформа з надання адмінпослуг у Львові: які послуги і як швидко отримують мешканці в Центрах з надання адмінпослуг (ЦНАПах). Ефективність роботи ЦНАПів», яке відбулося у Львівському прес-клубі, заявив заступник голови правління ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування» Ігор Бригілевич

– Водночас, якщо є якісь екзотичні послуги, яких потребують одиниці людей, ці послуги не мусять бути в ЦНАПах, – вважає він. 
На думку спеціаліста, кожна область може сама визначати, які послуги її громадяни найбільше потребують. Наприклад, у Вінниці найбільш популярними послугами є звернення за субсидіями.

– Вінниця – єдине місто в Україні, де соціальні та пенсійні послуги  надаються в трьох філіях ЦНАПів. При цьому, за день до них звертаються близько трьох тисяч громадян. І 60 відсотків відвідувачів потребують саме субсидій та пенсійних послуг, – пояснює заступник голови правління ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування».

Він наголосив, що ЦНАПи створюють для громадян, а не для поліпшення умов роботи посадовців. 
За словами Ігоря Бригілевич, Євросоюз зараз надав один мільйон євро для облаштування та модернізації 15 ЦНАПів у Волинській та Львівській областях.

– На Львівщині буде облаштовано 5-7 таких ЦНАПів: у Дрогобичі, Сокалі, Сколе, Ходорові і в Тростянці, – повідомив він.

За його словами, зараз добре працюють ЦНАПи у великих містах. А ось мешканці районних громад поки що обділені такими послугами.

– Мешканці Ходорова та тридцяти населених пунктів навколо нього їздили до Жидачева. Тепер будуть їздити до Ходорова. І так само будуть витрачати час і гроші. А треба у віддалених селах відкривати робоче місце, де староста чи навчена посадова особа буде приймати чи видавати документи щодо адміністративних послуг, – вважає експерт.

Архіви