Якщо ополченців виведуть в Росію, то вони там влаштують «народні республіки», – російський публіцист

З провалом мінських переговорів і вступом у гру США, ми стоїмо перед прямою перспективою третьої світової війни.

Про це під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом – Москвою– Петрозаводськом на тему: «Як цьогорічні мінські домовленості вплинуть на агресивну політику Росії проти України і реакцію на війну в Донбасі країн ЄС і США?» заявив філософ і публіцист з Петрозаводська Вадим Штепа.

– На мій погляд, цей мінський формат дуже половинчастий і багато залежить від того, чи зважиться Барак Обама постачати зброю Україні. Якщо так, то це переведе війну в зовсім інший формат. Це буде вже не українська війна. Це буде війна за повалення кремлівського режиму. І я думаю, що цього переходу остерігаються і США, і Європа, і Росія. Тому що це – перехід на зовсім іншу стадію, – каже він.

На його думку, ця подія викликала велику кількість суперечливих світових коментарів: це – «плюс» для вирішення воєнної проблеми, чи навпаки, це розв’яже подальшу ескалацію конфлікту – сказати досить важко.

– Так, я згоден, що це чимось нагадує історичну Мюнхенську змову 1938 року, коли, здавалося би, Гітлера умиротворили, а насправді це все призвело до подальшого розкручення воєнної ситуації, – нагадав росіянин.

Водночас він закцентував свою увагу на такому парадоксі, як заклики до федералізації.

– Путін заявив, що це йде війна за федералізацію України, що ці східні регіони, Донецька та Луганська області, хочуть федералізму. Але якщо звернути увагу на Росію, то ми бачимо, що тут федералізм абсолютно знищений, – каже він.

За словами Вадима Штепи, він живе в Карелії. І там немає ніякої виборності влади, всі податки йдуть до Москви, місцева культура не розвивається.

– Тобто ми спостерігаємо відверті подвійні стандарти. З одного боку, в України вимагають федералізму, з іншого – в Росії він цілковито знищений. Ось це мені видається головним парадоксом цієї війни, – зауважив він.

Також  російський публіцист вважає, що Росія остерігається виведення, так званих, ополченців в Росію
– Тому що виведи їх в Ростов, то вони і в Ростові влаштують, так звану, ростовську народну республіку. І все покотиться за принципом доміно, – прогнозує він.

Архіви