Гроші повинні «ходити» за пацієнтом, – лікар

Нині ніхто не хоче очолювати Міністерство охорони здоров’я. Це певний показник того безладу, який діється в системі охорони здоров’я України.

Але зрушити проблему намагаються ентузіасти-волонтери, які створили Національну лікарську раду.

Про це сьогодні, 11 травня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:

«Як перейти від державного адміністративного до державно-громадського управління охороною здоров’я. Що дасть медикам і пацієнтам лікарське самоврядування?»,  як а відбулася у Львівському прес-клубі, заявив голова Національної лікарської ради, яка об’єднує понад 40 професійних організацій України, кандидат медичних наук, доцент  Мирон Угрин.

За його словами, Національна лікарська рада – це не громадська організація, а координаційний орган управління, який створений, щоби реформувати медицину та об’єднує всіх лікарів.

– Працюючи над реформою, я помітив, що реформа потрібна виключно пацієнтові та виключно рядовому лікарю. Ніякому головному лікареві чи чиновникові з міністерства вона не потрібна, – каже він.

Один з пунктів, який потрібно реформувати, це – фінансування. На думку лікаря, гроші мають «ходити» за пацієнтом, а не за клінікою. Мирон Угрин каже, що зараз фінансування в системі охорони здоров’я відбувається за, так званою, системою Семашко, де фінансування йде згори і розподіляється по медзакладах. Ці гроші «з’їдають» комунальні послуги, зарплати і до пацієнта мало що доходить.

– Якщо би фінансування було закріплене за пацієнтом, то не було би такої ситуації, коли в областях викроюють кошти для лікування переселенців. Адже кошти, які приходять на область, не передбачають притік переселенців. А якщо би кошти пришли за людиною, яка переїхала, то і пацієнт би знав, на що він може розраховувати, і самоврядний медичний орган (який потрібно створити) повинен би був переглянути гарантований мінімум надання допомоги, – вважає лікар.

Архіви