Атестація лікарів – це корупційна схема – лікар

В Україні немає єдиного реєстру лікарів, зате ліцензії видають автоматично.

Міністерство охорони здоров’я – це контролюючий та караючий орган. Він абсолютно не цікавиться тим, що потрібно пацієнтові та не має зворотного зв’язку щодо якості своєї роботи.  

Про це сьогодні, 11 травня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Як перейти від державного адміністративного до державно-громадського управління охороною здоров’я. Що дасть медикам і пацієнтам лікарське самоврядування?», яке відбулося у Львівському прес-клубі, заявив голова Національної лікарської ради, яка об’єднує понад 40 професійних організацій України, кандидат медичних наук, доцент  Мирон Угрин.

Як один із прикладів він наводить щорічну атестацію лікарів, яка відбувається у Києві і яка є тільки в країнах пострадянського простору.

– Ви би побачили, як у коридорах Міністерства охорони здоров’я стоять лікарі, очікуючи на атестацію. Як прохачі з цілої України, цілими днями, стоять, жують канапки, щоби здати атестацію, якої ніде, в цілому світі, немає. Це – чисто корупційна схема, яка побудована для того, щоби витягувати з лікаря гроші, – звинувачує державну структуру голова Національної лікарської ради.

При цьому, за його словами, чиновники з галузевого міністерства не цікавляться потребами пацієнтів.

– Є загальні фрази: «ми виділили стільки-то коштів, ми побудували комплекс». А ви запитайте конкретного пацієнта, чи це йому допомогло, чи сьогодні можна піти в клініку і отримати безкоштовну медичну допомогу. Чому ми брешемо собі і всім? – ставить риторичне питання лікар.

Також Мирон Угрин зауважив, що в Україні – великий надлишок  випускників-стоматологів. 
– Державне замовлення на навчання стоматологів в усій Україні складає 70 осіб на рік. Натомість українські медичні заклади випускають 3 тисячі стоматологів в рік. А потреба – 500-600 спеціалістів, – каже Мирон Угрин.

Більше того, держава сама їх випускає і сама контролює. А повинні контролювати самоврядні медичні організації, наголошує лікар.
– У всьому світі, якщо самоврядні організації заберуть якусь кількість ліцензій у випускників певного університету, то рейтинг цього вузу відразу падає. Проте такі речі мають вирішувати недержавні лікарські товариства, – вважає лікар.

Він нагадав, що диплом  у лікаря забрати не можна. Але якщо він не має ліцензії, яку повинна видавати самоврядна організація, то свій диплом він може почепити на стіну і показувати  гостям. Проте, чомусь, ліцензію в Україні видають автоматично.

Також він дорікає чиновникам, що дотепер не було створено єдиного реєстру лікарів.

– Міністерство не може сказати, скільки стоматологів є в Україні, тому що немає єдиного реєстру. Наші колеги, які втратили документи в зоні АТО, не можуть їх поновити. І все, він вже не лікар. А в цілому світі натискаєш на кнопку і в реєстрі знаходиш свої документи, – пояснює лікар.

За словами голови Національної лікарської ради, за державою мають залишитися питання гарантованого мінімуму надання допомоги, профілактика та комунальна гігієна. 

Архіви