Громадські організації закликають провести у Львові реальне обговорення тарифів

Представники громадських організацій пропонують виконавчим структурам та депутатським комісіям Львівської міської ради провести реальні громадські обговорення запропонованих тарифів.

Відповідне рішення було прийняте сьогодні, 23 листопада, за підсумками круглого столу щодо формування тарифів і типових договорів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для населення, орендарів та власників нежитлових приміщень у Львові.

У засіданні круглого столу, яке було ініційоване Львівським міським об’єднанням «Львівська громада», взяли участь представники громадських організацій «Інститут національного державознавства», «Вартові закону», «Відродження Знесіння», «Воля народу», Львівського обласного товариства охорони природи, громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації, а також міської ради і департаменту житлового господарства ЛМР.

Учасники заходу обговорили ситуацію, яка склалася у Львові навколо підняття тарифів на житлово-комунальні послуги. Зокрема, вони звернули увагу на те, що рішення виконкому стосовно підняття тарифів «було прийнято без широкого обговорення з мешканцями Львова».

За підсумками круглого столу представники громадських організацій вирішили рекомендувати виконавчим структурам та депутатським комісіям Львівської міської ради провести докладний аналіз фактичного і якісного надання житлово-комунальних послуг комунальними підприємствами і, виходячи з даного аналізу, запропонувати відповідні розміри тарифів.

Виконавчому комітеті ЛМР вони пропонують прийняти рішення про встановлення тарифів у відповідності до чинного законодавства, виконавчим структурам міськради – розробити Типові договори, які мають відповідати вимогам ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», а ЛКП зобов’язати укладати зі споживачами не Типові договори, а конкретні договори на надання послуг, укладені на основі Типових, які передбачатимуть усі особливості надання послуг конкретному споживачу.

«Гроші, які львів’яни сплачують за житлово-комунальні послуги, повинні відповідати якості надання послуг», – підкреслив голова ЛМОГО «Львівська громада» Орест Парубчак.

Архіви