Громадянське суспільство в Україні прогресує, – дослідження

У 2015 році громадянське суспільство в Україні продемонструвало послідовність у відстоюванні і просуванні реформ у різних сферах.

Загальний рівень сталості сектору ОГС у 2015 році дещо поліпшився, порівнянно з попередніми роками. Позитивні зрушення сталися в сфері інституційної спроможності організацій, залучення прихильників, громадському представництві та ставленні з боку громадськості до ОГС. 
Про це 29 серпня на презентації-обговоренні 19 випуску Індексу сталості розвитку організацій громадянського суспільства (CSOSI), підготовленого Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), повідомила президент "Творчого центру "ТКС" Любов Паливода.     
– У значної кількості ОГС є стратегічні плани та вони активніше залучають цільові групи до своєї діяльності. ОГС поліпшили врядування та внутрішній менеджмент. ОГС активно просували прийняття багатьох законопроектів упродовж року та координували свої зусилля з органами влади по втіленню різноманітних національних ініціатив. Ставлення з боку громадськості до ОГС покращилось та чимало активістів громадянського суспільства були обрані до парламенту, місцевих рад, – наголосила Любов Паливода.

Довідка

Індекс сталості розвитку громадянського суспільства (CSOSI) – це ключовий аналітичний інструмент, що вимірює прогрес 
розвитку громадянського суспільства в Центральній та Східній Європі.

Упродовж дев’ятнадцяти років Індекс відстежує прогрес в розвитку громадянського суспільства в двадцяти дев’яти країнах. Індекс вивчає загальні сприятливі умови для розвитку громадянського суспільства, приділяючи особливу увагу правовому середовищу, організаційній спроможності, фінансовій життєздатності, громадянському представництву, наданню послуг, інфраструктурі та ставленню з боку громадськості. Кожен показник вимірюється за семибальною шкалою, де 1 показує дуже розвинутий рівень та 7 означає низький рівень розвитку. Даний звіт було підготовлено Агентством США з міжнародного розвитку у партнерстві з місцевими організаціями в кожній країні. 
"Творчий центр ТЦК" є партнером Агентства США з міжнародного розвитку у підготовці звіту Індексу сталості ОГС для України.

Архіви