Голови Жовтанецької та Нижанковецької сільрад балотуються на голів цих тергромад

Цієї неділі, 18 грудня, в окремих територіальних громадах Львівщини відбудуться вибори голів. Мешканці цих громад оберуть ту людину, якій вони довірятимуть наступні п’ять років.

Про це сьогодні, 15 грудня, під час прес-конференції на тему: «Політичні сили Львівщини підтримали кандидатів на посаду голів Жовтанецької та Нижанковицької громад», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив депутат Львівської обласної ради Юрій Гудима.

– Деякі люди просто ще не зовсім усвідомлюю, кого вони будуть обирати. Вони думають, що це є звичайні вибори до сільських рад. А насправді обирають своїх безпосередніх керівників, до яких можна прийти додому і спитати, що буде через тиждень
Політичні сили у Львівській обласній раді – партія «Громадянська позиція», партія «Громадський рух «Народний контроль» та Народний Рух України, висловили  свою підтримку кандидату на посаду голови Жовтанецької ОТГ від ВО «Батьківщина» Уляні Максимишин та кандидату на посаду голови Нижанковицької ОТГ від ВО «Батьківщина» Володимиру Смолінському.

Кандидат на посаду голови Жовтанецькоі сільської ради Уляна Максимишин, яка отримала підтримку від перелічених вище партій, вже виграла один раз ці вибори і працює на цій посаді. Але після того, як утворилися об’єднані територіальні громади і ЦВК призначила нові вибори, балотується знову.

– З 2006 до 2015 року я працювала секретарем Жовтанецької сільської ради. Минулого року мене обрали головою цієї ради, – розповідає вона.

За той рік громаді вдалося за свої кошти відремонтувати дві дороги. І вона планує, що за 5-7 років буде відремонтовано всі. Також у селі треба відновити вуличне освітлення. Ці роботи будуть завершені впродовж наступного року.

– Основна частина бюджету буде спрямована на освіту. Ми маємо 5 навчально-виховних комплексів та три загальноосвітніх школи. Народжуваність у нас збільшується, наповнюваність класів збільшується, – пояснює Уляна Максимишин, чому треба вкладати гроші в ремонт шкіл.

Також на території громади є дві амбулаторії, сім діючих фельдшерсько-акушерських пунктів і один ще ремонтують.

– Є можливості влаштувати при амбулаторіях денні стаціонари, – планує Уляна Максимишин.

Як бухгалтер за освітою Уляна Максимишин вважає, що грошей вистачить ще й на утримання народних домів та бібліотек.
Депутат Львівської обласної ради Уляна Дорош зауважила, що кандидати, яких вони підтримують, зараз є діючими сільськими головами, які за рік перебування на посадах показали себе ефективними менеджерами. 

Її підтримує і колега в обласній раді Богдан Гагалюк.

– Цим особам громада вже один раз висловила довіру, – нагадав він.

Також депутат Львівської облради натякнув, що кандидати, яких підтримують політичні партії, в разі перемоги будуть отримувати і фінансову підтримку для вирішення потреб своїх громад, на відміну від самовисуванців.

Архіви