ПРЕС-ЗУСТРІЧ

“Чому повернулися з Лас-Вегаса до Львова музиканти Тарас Криса і Микола Сук”.

Учасники:

  • Тарас Криса, головний диригент Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії, художній керівник;
  • Микола Сук, піаніст.

Довідка

Тарас Криса народився в Києві у сім’ї професійних музикантів. Його батько, Олег Криса, є відомим скрипалем, учнем Давида Ойстраха. Його мати, Тетяна Чекіна, була піаністкою, а його дід, Павло Чекін, – тенором у Большому театрі в Москві.

Тарас Криса навчався в музичній школі ім. Гнесіних в Москві, а в 1989 році емігрував з родиною до США, де продовжив навчатися грати на скрипці і диригувати в університеті штату Індіана і Північно-Західному університеті. Вже дев’ять сезонів Тарас Криса є художнім і музичним керівником симфонічного оркестру у Лас-Вегасі (штат Невада).

Микола Сук народився в Києві 1945 року, в сім’ї музикантів. Він – лауреат міжнародного конкурсу Ліста-Бартока, заслужений артист України.

Отримав всесвітнє визнання на Міжнародному конкурсі Ліста-Бартока у Будапешті 1971 року, де отримав золоту медаль. Газета “Нью-Йорк Таймс” назвала Миколу Сука «найвидатнішим із сучасних виконавців музики Ліста». Зараз він мешкає у Лас-Вегасі, де викладає в університеті штату Невада (UNLV). Водночас він є артистом-резидентом і художнім радником Українсь­кого інституту в Америці.

Архіви