ГО Львівщини вимагають нового конкурсу на посаду головного податківця регіону

Сьогодні, 18 червня, відозва з такою вимогою до Президента України, прем’єр-міністра, міністра фінансів, Державної фіскальної служби, голови Львівської ОДА оприлюднили у Львівському прес-клубі представники громадських організацій Львівщини.

Крім того вони вимагали надати інформацію про склад конкурсної комісії, яка забезпечуватиме процедуру проведення конкурсу; прийняти рішення про розпущення або заміну усіх без винятку членів ради з кадрових питань при ДФС України, як таких, що не мають належної кваліфікації для проведення відповідних конкурсів;  долучити представників громадськості з числа ініціаторів акцій протесту до участі у роботі конкурсної комісії та доведення позиції львівської громади під час проведення конкурсу; забезпечити проведення конкурсу на території Львівської області із висвітленням всього процесу його проведення у засобах масової інформації.

Нагадаємо, що вчора громадські організації заблокували ГУ ДФС у Львівській області. Активісти вимагали негайного призначення нового керівника Державної фіскальної служби на Львівщині.

Подаємо відозву громадських організацій повнотекстово:

«Останні кілька днів були показовими для того, щоб зрозуміти всю сутність нового керівництва ДФС України та інших високопосадовців, які своїми цинічними діями вкотре показують нам, що насправді «система» повертається.

Попри гучні заяви Голови ДФСУ щодо того, що він «…точно почув Львівську громаду і таке спілкування важить більше десятків звітів…», а також те, що «…кандидатура повинна задовольняти і інтереси громадськості, і інтереси держави», дії п.Насірова насправді демонструють кардинально протилежне.

Вимоги активістів були надзвичайно простими:
– припинити порушувати законодавство і нарешті призначити керівника ГУ ДФС у Львівській області, якого немає вже понад рік часу;
– зробити відповідне призначення з числа переможців конкурсу, яких було оголошено 04.03.2015 року;
– у випадку неможливості призначення вказаних осіб призначити новий конкурс, який провести максимально швидко та прозоро.

Однак такі елементарні речі не влаштовують п.Насірова. Адже він розуміє, що давши слабинку один раз, це може породити ланцюгову реакцію і у інших регіонах. Він цілком не безпідставно вважає, що виконавши ці елементарні вимоги, можна дуже легко втратити можливість контролювати добре налагоджену корупційну систему торгівлі посадами, яка дозволяє швидко заробити на новому «хлібному» місці, або ж розставити по всій вертикалі своїх підконтрольних «ділків», які самі щомісяця возитимуть до столиці валізки з «результатами» своєї роботи.

Проте, якщо діяльність ДФСУ за керівництва п.Білоуса хоча б для оточуючих виглядала як така, що має на меті впровадження певних реформ (створення кадрової ради, проведення публічних антикорупційних форумів та нарад з бізнесом і громадськістю), то новий очільник та його оточення, навіть цим не особливо переймаються. Більше того, п.Насіров своєю поведінкою чітко демонструє, що йому байдуже не лише на думку людей, але і позиція Голови Львівської ОДА для нього не має жодного значення.

Саме зухвале ставлення цього чиновника до людей та місцевої влади призвело до загострення ситуації та повного блокування обласної фіскальної служби. Однак попри те, що саме бездіяльність п.Насірова спровокувала такі наслідки, навіть це не змусило його швидко прийняти відповідне рішення, яке могло б виправити ситуацію ще зранку 17.06.2015р.

Але такий управлінський підхід нас уже не дивує. Як не дивує і те, що ще кілька тижнів тому п.Насіров очолив фіскальну службу внаслідок проведення аналогічного конкурсу, який вже тоді експерти називали доволі сумнівним та таким, що було проведено з чіткою політичною вмотивованістю. Однак як Президент так і Прем’єр висловили впевненість в тому, що саме ця особа буде чесним, принциповим та безкомпромісним керівником, якого потребує це чи не найбільш корумповане відомство. А що ми отримали по факту? Чиновника, який вирішив не боротись з корупцією, а банально її очолити., Помимо цього, вчорашній «народний обранець» усім цинічно демонструє свою безкарність та відверто зневагу як до прохання людей, так і до звернень представників місцевої влади і бізнес спільноти.

Учора о 16.00 на сайті ДФС України з’явилось оголошення про проведення нового конкурсу. Однак керівництво фіскальної служби та п.Насіров даним повідомленням вкотре продемонстрували зневагу до активістів, оскільки оприлюднена ними інформація не містила відомостей про те, чому відмінено результати попереднього конкурсу та чи таке рішення взагалі прийнято, за якими правилами відбуватиметься новий конкурс та чи матиме можливість львівська громада вільно отримувати інформацію про його перебіг, коли саме відбудеться конкурс та хто конкретно буде його проводити.

З огляду на вказані обставини, вичерпавши всі можливі цивілізовані методи відстоювання своїх громадянських прав та законних інтересів у спілкуванні з керівником ДФС України, просимо Президента України п.П.Порошенка та Премєр-міністра України п.А.Яценюка, звернути увагу на ситуацію, що склалась у зв’язку із небажанням п.Насірова дотримуватись принципів справедливості, публічності та прозорості у кадрових питаннях та дати публічну оцінку діям Голови ДФС України, що призводить виключно до дестабілізації в роботі фіскальних органів області та соціальної напруги в суспільстві.

Також просимо Вас дати відповідні доручення керівництву ДФС України та виконати вимоги громади, а саме:
– Надати вичерпну інформацію щодо того, які факти унеможливили призначення,однієї з осіб, що перемогли на конкурсі, на посаду; у зв’язку з чим результати попереднього конкурсу визнані недійсними та які чинники на це вплинули; за якою процедурою буде проведено конкурс на заміщення посади керівника ГУ ДФС у Львівській області із зазначенням терміну та форми подачі документів від усіх бажаючих, які висловлять бажання взяти участь у конкурсі.
– Надати інформацію щодо складу конкурсної комісії, яка забезпечуватиме процедуру проведення конкурсу.
– Прийняти рішення про розпуск або заміну усіх без винятку членів Ради з кадрових питань при ДФС України, як таких, що не мають належної кваліфікації для проведення відповідних конкурсів.
– Долучити представників громадськості з числа ініціаторів акцій протесту до участі у роботі конкурсної комісії та доведення позиції львівської громади під час проведення конкурсу.
 – Забезпечити проведення конкурсу на території Львівської області із висвітленням всього процесу його проведення у засобах масової інформації.
Вказану інформацію вимагаємо надати у термін до 22 червня 2015 року шляхом оприлюднення відповідного повідомлення на сайті ДФС України.

У разі невиконання наших вимог, щодо забезпечення права на отримання інформації та проведення конкурсу на Львівщині, залишаємо за собою право на продовження протесту та відстоювання законних інтересів громади у спосіб відновлення акцій прямої дії.

Архіви