Фракцію «Самопоміч» у Львівоблраді знищити не вдасться, – Свистун

У Львівській обласній раді сьогодні є 15 постійно діючих комісій. Депутати фракції «Самопоміч» очолювали три комісії – комісію з антикорупції, з питань транспорту й ПЕК і з питань АПК та євроінтеграції. Також у двох комісіях члени фракції «Самопоміч» були секретарями. У тих, які розглядали питання майна і будівництва та ремонту доріг. Нині жоден із представників «Самопомочі» не є ані головою, ані секретарем в комісіях облради.

Про це сьогодні, 6 червня, під час прес-конференції на тему: “Авторитаризм голови Львівської облради: останній удар Олександра Ганущина по демократії”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила голова фракції «Самопоміч», член комісії з питань комунальної власності Львівської облради  Інна Свистун. За її словами, у Львівській облраді відбувається чітке і планомірне витіснення фракції «Самопоміч» з посад, які мають вплив на прийняття рішень облради.

– Голова обласної ради проводить дуже чітку послідовну політику з винищення демократії в обласній раді. Я рада за голову облради, який нарешті може свої думки та наміри говорити спокійно, чітко. І вони будуть видимі і зрозумілі. В обласній раді під режисеруванням голови та його заступників сформувалася чітка більшість, яка дуже синхронно приймає всі рішення, голосує за ті чи інші проекти. І, як ви розумієте, висловлювала завжди зауваження до фракції «Самопоміч», яка голосує не так, яка, нібито, на їхню думку, є неконструктивною, має якісь інші позиції, – каже Інна Свистун.

Депутат Львівської облради, екс-перший заступник голови ЛОР  Парасковія Дворянин зауважила, що вона очікувала такого розвитку подій. 
– Кілька тижнів тому голова Львівської обласної ради мав приватну розмову з депутатами, в якій обмовився, що «ми вашу фракцію будемо продовжувати мочити». Ми спочатку подумали, що це жарт або залякування. Насправді він втілився в те, що на останньому засіданні сесії наших колег позбавили комісій, – робить висновки Парасковія Дворянин.

За її словами, голова облради Олександр Ганущин  відімстив за деякі кроки «Самопомочі». 
– Цьому передували дві події, учасниками яких була наша фракція. Перша подія – це парламентські слухання, які стосувалися корупціогенних рішень Львівської обласної ради. Наша фракція, зокрема речник Володимир Дедишин, з парламентської трибуни заявив про ці рішення, які приймає Львівська обласна рада, і закликав правоохоронні органи зреагувати на це. Друга подія відбулася, коли було силове захоплення Львівської обласної ради. Наша фракція звернула увагу на бездіяльність президії обласної ради, закликала її проаналізувати свої вчинки і подати у відставку. Після цього, в четвер, з нами поквиталися в доволі такий примітивний спосіб  – наших депутатів позбавили головування в комісії, – каже Парасковія Дворянин. 
Депутатам об’єднання «Самопоміч» на прес-конференції було поставлене запитання, чи не вважають вони, що кінцевою атакою на них може бути спроба розпустити фракцію.

Голова фракції Інна Свистун вважає, що від таких атак їхня депутатська команда стає ще більш згуртованою і міцною. 
А депутат Львівської облради, фракція «Самопоміч» (колишній голова комісії з питань антикорупції) Роман Кізима запевняє, що фракція «Самопомочі» і надалі буде активно і принципово працювати у облраді. 
– Щоби створити фракцію, має бути як мінімум п’ять осіб. Нас зараз є тринадцять. Увесь список кандидатів до обласної ради від «Самопомочі» налічує 83 особи. Щоби нашої фракції не стало, потрібно силою знищити всіх. Але я не думаю, що у нас сталінські часи, – каже Роман Кізима.

«Щоденний Львів» звернувся до голови Львівської облради Олександра Ганущина за коментарем з приводу цих заяв депутатів облради з фракції «Самопоміч».
– Я думаю, що у цих людях говорить сильна образа за те, що їх звільнили з посади заступника голови облради та посад голів комісії. Цікаво, що до участі у прес-конференції були заявлені і голови комісій, які тепер не є такими. Але вони чомусь вирішили не висловлювати свою думку, – сказав Олександр Ганущин, даючи зрозуміти, що він прослухав всю прес-конференцію. 

Архіви