Антикорупційна комісія Львівоблради має двох голів

Після останнього засідання Львівської обласної ради у її постійно діючої комісії з питань антикорупції «виросло» дві голови. Точніше – двоє голів. І хто з них легітимний – тепер вирішуватиме суд.

Про це сьогодні, 6 червня, під час прес-конференції на тему: «Авторитаризм голови Львівської облради: останній удар Олександра Ганущина по демократії», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив депутат Львівської облради  (фракція «Самопоміч»), колишній голова комісії з питань антикорупції ЛОР Роман Кізима.  За його словами, його як голову комісії не звільнили від обов’язків. Проте депутати раптом проголосували про обрання на цю посаду іншої особи.

Самого Романа Кізими того дня не було на засіданні сесії, тож про таку колізію він довідався згодом.

– Зрозуміло, що якщо одна особа очолює якийсь орган, то щоби призначити іншу особу, треба попередню особу зняти, висловити їй недовіру, заслухати звіт і з ганьбою вигнати, як собаку. Тому ми будемо подавати до суду, адже два голови комісії – це неправильно, – сказав Роман Кізима, стримуючи своє обурення.

За його словами, він навіть здогадатися не міг про такий розвиток подій.

– Ще в понеділок на засіданні комісії ми розглядали проект рішення про обрання голів постійних комісій. Цей проект рішення був зареєстрований кілька місяців тому, бо один із депутатів облради попросив перевести його з однієї комісії в іншу, – розповідає Роман Кізима.

Отож, комісія розглянула проект рішення і задовольнила заяву одного з депутатів про перехід в іншу комісію. Також чинний ще в понеділок голова антикорупційної комісії поцікавився у голови облради Олександра Ганущина, чи є якісь заяви від депутатів про перехід чи вихід з постійно діючих комісій.

 – Він сказав, що таких заяв немає, а якщо будуть, то їх розгляне наша комісія. А в четвер виявилося, що перед засіданнмя раптом з’явилося дуже багато заяв про вихід з комісій, де головували члени «Самопомочі». І їх всіх розглянули на сесії з порушенням законодавства, – говорить Роман Кізима.

За його словами, серед згаданих заяв була й заява від одного з депутатів про те, щоб ввести його до складу комісії з питань антикорупції. А коли депутати схвалили це, то відразу ж поставили питання про обрання цього ж депутата головою цієї комісії. Всі ці питання приймалися з голосу.

 – Мені потім депутати телефонували ввечері з вибаченнями, що вони не знали, за що вони голосували, тому що тексту ухвали не було ніде, – розповідає Роман Кізима.

 Депутат вважає, що ніякої помилки тут немає, а все наслідок спланованих дій.

 – Я особисто розцінюю такі дії, як помсту за діяльність фракції  і за те, що ми не підтримали ті зміни до регламенту, які пропонував голова обласної ради, і які однозначно збільшать його повноваження і будуть поза законом. І помста за те, що я зараз суджуся з обласною радою, – переконаний Роман Кізима.  

Архіви