Форум Громадський організацій Львівщини підтримує Васюника, а не Садового

Форум Громадський організацій Львівщини на своєму форумі прийняв рішення підтримати кандидатуру Ігоря Васюника на посаду міського голови Львова.

Про це сьогодні, 16 вересня, під час прес-конференції  учасників VI Форуму громадських організацій Львівщини на тему: «Роль громадських організацій Львівщини у місцевих виборах 2015 року», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив член громадської ради «Святий Юр» Степан Давимука.

За новим виборчим законодавством, громадські організації не є суб’єктами виборчого процесу, тобто не можуть висувати своїх членів кандидатами на в органи місцевої влади. Проте говорити, агітувати і переконувати їм ніхто не забороняє. Саме тому свою участь у цьогорічних місцевих виборах львівські громадські активісти бачать у спостереженні за діяльністю кандидатів та підтримці або не підтримці окремих персоналій.

– Ми чітко бачимо, що теперішній мер гальмує демократичні  процеси і керує іншими процесами. Тому ми його підтримувати не будемо, – каже Степан Давимука.
Нинішнього міського голову громад кість Львівщини звинувачує в тому, що Львів все більше перетворюється на місто не для львів’ян. Тут є незаконні забудови, нищиться історична архітектурна спадщина, занедбується житлово-комунальний фонд, процвітає корупція, місто перетворюється на дешевий генделик. 
У форумі, який відбувся вчора, взяло участь 25 громадських організацій Львова.

Водночас, громадські активісти визначилися, які партії вони не підтримуватимуть.
– Після початку війни, після минулих виборів з’явилося безліч нових партій. Тобто, замість згуртування політичних сил йде розпорошення. Ті партії між собою конфліктують. Це і «Наш край», і «Галицька», і «Укроп». Ми вважаємо, що в нинішніх умовах це недопустимо, – каже голова секретаріату Конгресу української інтелігенції Львівщини Володимир Парубій.

Саме тому, за його словами, громадкість вирішила впливати на цей процес.
– Нині у всіх міськрадах залишилися фракції «регіонів», які об’єднують колишніх комуністів та есдеків. Вони вже не називаються регіоналами, але вони залишаються за своїми переконаннями та поглядами людьми вчорашнього дня та тими людьми, які сприяли розв’язанню війни, – каже він. 

Архіви