Українці заробляють в Чехії, більше, ніж чехи

Українські заробітчани отримують в Чехії середню зарплату вищу, ніж чехи – 1140 євро проти 700 євро. Про це сьогодні, 28 квітня, під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Донецьком на тему «Зайнятість населення і соціальні стандарти: Україна, Росія, країни ЄС. Старт різнотематичного проекту «Схід-Захід – європейський вектор» сказав В’ячеслав Ляшенко, доктор економічних наук, завідувач відділу регуляторної політики  та розвитку підприємництва Інституту економіки промисловості НАН України у Донецькій області.

Експерт також продемонстрував порівняльну табличку середніх зарплат українських заробітчан і громадян європейських країн на початок 2013 року: у Польщі середня зарплата українських заробітчан і громадян Речі Посполитої становить відповідно $560 і $630, у Німеччині – 1800 євро і 2100 євро, в Італії – 1000 і 1900 євро.

Ляшенко наголосив, що велику частину соціальної відповідальності в Європі беруть на себе  великі корпорації: такі як «Філіппс» у Голландії чи «Мерседес» у Німеччині.

63% опитаних українців, за словами Ляшенка, хочуть на роботу в Європу, 14% – в Росію, а решта – в інші країни. «Якщо ми будемо так повільно модернізовувати соціальну сферу, то до 2020 року матимемо не металургію – як основну експортну галузь, а експорт робочої сили», – наголосив експерт.

Довідка

Львівський прес-клуб разом із партнерами у Донецьку, Дніпропетровську, Луганську та Одесі розпочинають проект «Інформаційно-просвітницькі мости – «Схід-Захід: європейський вектор» – між журналістами і знаковими ньюсмейкерами Львова, Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Одеси».

Формат: одногодинні діалоги на спільно визначену актуальну тему. Дискусії базуватимуться на зіставленнях: як функціонують європейська, українська, російська економіки (малий і середній бізнес) та соціальна сфера (медицина, пенсійна система, освіта тощо) та яку користь мають від цього суспільства.

Проект відбувається за підтримки проекту «У-Медіа» МО «Інтерньюз Нетворк».

 

 

Архіви