Електронну заяву, яку абітурієнт подав до вишу, скасувати неможливо

Такої процедури не передбачено. Тому вступникам, перш, ніж подавати заяву до вишу, варто добре подумати та обрати спеціальність, а не шукати, де менше поданих заяв, аби гарантовано вступити на бюджетну форму навчання.

Про це сьогодні, 15 липня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:
«Вступна кампанія-2016: як спрацьовують нові технології і що потрібно удосконалити?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила координатор освітніх проектів ГМ «ОПОРА»  Наталія Радиш.

– Абітурієнти часто скаржаться на те, що вони прийшли в навчальний заклад, подали заяви, вони хотіли подати одну, а їх переконали, що треба подати три, а потім вони прийшли додому і подумали, що зробили неправильно.  А процедура скасування не передбачена. І виникають додаткові проблеми як для самого вступника, так і для приймальної комісії, – каже вона.

За словами відповідального секретаря приймальної комісії Львівського національного університету імені Івана Франка Андрія Гукалюка, абітурієнти ставляться до подання заяви, як до комп’ютерної гри.

– Були випадки, коли абітурієнт о 9 ранку подав документи. А о 12 годині просив скасувати її, казав, що помилився з вибором. Я би радив абітурієнтам дуже уважно підходити до цих моментів. Не можна так просто подавати, скасовувати. Це досить серйозний життєвий крок. І я би радив перш, ніж подавати заяву, спокійно все обдумати, записати собі на листку конкретно по кроково що, як і куди подавати. Є певна категорія вступників, які думають, що це – як комп’ютерні ігри. Можна подати, потім скасувати, – зауважив він.

Заступник відповідального секретаря приймальної комісії Національного лісотехнічного університету України Ярослав Мацишин зі свої практики каже, що часто скасовують заяви, бо неуважно їх заповнюють.

– В електронній формі подання документів за замовчуванням біля пункту «подати заяву на контракт» стоїть «галочка». До нас надходять такі заяви. 

Потім абітурієнти звертають на це увагу і просять ці заяви скасувати. Таких заяв вже зараз менше, але в перші дні було досить багато, – каже він.

Андрій Гукалюк наголосив, що ті абітурієнти, які будуть рекомендовані до навчання за кошти державного бюджету, повинні принести оригінали документів з 1 до 5 серпня. І до 10 серпня подають документи ті, хто навчатиметься за кошти фізичних та юридичних осіб.

– Хочу нагадати всім абітурієнтам, що вимогу до зарахування – принести оригінали документів – потрібно виконати, інакше особа втратить право навчатися у вищому навчальному закладі. Минулого року був випадок, коли студент побачив, що його рекомендовано до зарахування. І спокійно поїхав собі відпочивати, замість того, щоби спочатку занести оригінали документів. А 1 вересня прийшов на навчання і не міг зрозуміти, чому він не став студентом, – згадує відповідальний секретар приймальної комісії Львівського національного університету імені Івана Франка. 

Архіви