Всеукраїнський форум громадських організацій закликав не визнавати геноцид поляків на Волині

Всеукраїнський форум громадських організацій звернувся до поляків та польської влади від імені громадськості України з проханням припинити наклепницьку компанію та не приймати самовбивчого рішення про визнання на державному рівні геноциду поляків на Волині. Адже не було такого, як це вони подають – одностороннього нищення поляків.

Про це сьогодні, 15 липня, під час прес-конференції на тему: «Трагедія польсько-українського протистояння. (У контексті звинувачення польським Сеймом українців у “геноциді” поляків на Волині)», повідомив координатор Форуму громадських організацій Львівщини Володимир Парубій.

– Йдеться про загострення польсько-українського протистояння, а точніше про нагнітання антиукраїнської пропаганди з боку ЗМІ Польщі та деяких громадських організацій. Найгірше, що в цю кампанію включився польський парламент і вже почався процес в парламенті визнання геноциду поляків на Волині. Ця кампанія супроводжується конкретними кроками: не пускають наших співаків у Польщу на фестивалі, напади на традиційну хресну ходу та інші заяви і дії, спрямовані на дискредитацію українців, – каже він. 

У вищезгаданому зверненні учасники Всеукраїнського форуму громадських організацій зазначили, що пам’ятають про всі кривди та злочини, які впродовж довгого часу чинила польська влада  українцям. Але, незважаючи на це, виходячи з реалій сьогодення, пробачають їм це.  

– Бо нині, особливо в час війни України з Росією, не мудро розпалювати конфлікт в тилу з поляками. Адже наші хлопці гинуть у цій війні не тільки за Україну. Вони не дають російському окупантові загарбати і Польщу. На жаль, не всі польські політики це розуміють, – зауважив Володимир Парубій.
«Звертаємося до справжніх польських патріотів – не піддавайтеся на підбурювання путінської агентури. Не ятріть старі рани. Робімо висновки зі складних уроків історії. Якщо не хочемо знову бути у російському ярмі, то мусимо жити у мирі та злагоді», – йдеться у зверненні. 

За його словами, історики дослідили історію десятків українських сіл, які були цілковито знищені під час та після війни. І звернули увагу, що всі ті села перебували на етнічній українській території .

– Жоден українець не був на польській території та не вбивав жодного поляка, – стверджує координатор Форуму громадських організацій Львівщини. 

За словами доктора історичних наук  Андрія Гречила, ці настрої розпочали розкручувати в Польщі ще на початку дев’яностих років. Проте на них тоді мало хто звертав уваги. Проте на початку двохсотих років ці чинники почали використовувати для підняття рейтингу тодішнього президента Квасьнєвського. 

– Політизація цього питання на державному рівні призвела до діалогів між істориками. І був результат цієї діяльності, хоча розходилися в оцінках. Наша сторона частково виявилася не готовою до таких речей, казали, що не варто про це згадувати, бо це вплине на україно-польські взаємини, – зауважив він.

Архіви