Експерти назвали львівських депутатів, які не приймають виборців

Майже сорок депутатів Львівської міської ради проводить прийом громадян у приміщеннях жеків, школах та садочках. Також для цієї мети вони використовують кабінети в самій Ратуші. Ще депутати зустрічаються з виборцями в офісах своїх партій.

Про це сьогодні, 3 листопада,  під час презентації на тему: «Результати кампанії «Атестація депутатів місцевих рад», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик Громадянської мережі «ОПОРА» у Львові Тарас Радь.

– Що стосується прийомів у комунальних приміщеннях, які належать міськраді, то так органам влади найпростіше виконати вимогу закону щодо забезпечення приміщенням депутатів для проведення прийомів громадян, –  вважає він.

Інформаційний директор Громадянської мережі «ОПОРА» у Львові Ірина Швець нагадала, що депутати місцевих рад, згідно з Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», зобов’язані визначити та оприлюднити дні прийому і проводити його не рідше, ніж один раз на місяць. Така сама норма прописана і в регламені Львівської міської ради.

– У липні, коли ми розпочали наше дослідження, з’ясувалося, що не вся інформація, оприлюднена на порталі Львівської міської ради, відповідає дійсності.

Тоді бракувало інформації щодо графіку прийому шести депутатів Львівської міської ради. Також є деякі фракції та депутати, які оприлюднили графіки прийому на серпень та вересень. Деякі вказали тільки адресу, де вони ведуть прийом, а не вказали – коли, – наголошує вона.

За словами Тараса Радя, 29 депутатів Львівської міськради задекларували, що вони приймають громадян двічі на місяць, 12 – щотижня, 17 – раз на місяць. Ну і шестеро – взагалі не зрозуміло, коли.

Але найбільша проблема, як стверджує експерт, те, що оприлюднена на сайті інформація не завжди відповідає дійсності.

– Коли ми почали проводити перевірку цієї інформації то і фракції, і партії почали заявляти, що інформація на сайті вже неактуальна та застаріла. Таку інформацію в «Самопомочі» можна знайти на їхньому сайті. А БПП «Солідарність» каже, що вони нададуть таку інформацію безпосередньо після звернення до них, – експерт нагадав, що саме депути зобов’язані надавати інформаційному відділу дані, які той лише розміщує на сайті.

Експерти «ОПОРИ» таки віднайшли графіки прийому громадян депутатами Львівської міської ради та спробували потрапити на ці прийоми. В окремих випадках їм доводилося приходити до одного й того ж депутата по кілька разів, тому що його в той день, в ті години та в тому місці не було.

– 34 депутати справно здійснюють прийом громадян відповідно до вказаного графіку. Щодо інших тридцяти депутатів, то ми не зуміли остаточно перевірити інформацію, – каже він.

З десяти депутатів фракції БПП «Солідарність» експерти підтвердили факти прийому громадян тільки трьома. Сумлінними були Остап Доскіч, Сергій Івах та Уляна Пак.

– Інформація на сайті Львівської міської ради стверджує, що ця фракція здійснює прийом громадян в офісі фракції. Що не підтвердили самі працівники фракції, коли ми до них прийшли. А ці депутати, які проводили прийом, вели його за межами офісу, – констатує Тарас Радь.

З шести депутатів фракції «Громадянська позиція» регулярно ведуть прийом четверо. З восьми депутатів фракції ВО «Свобода» – шість не ухиляються від обов’язків зустрічатися з виборцями. А ось фактів прийому виборців депутатами Маркіяном Лопачаком та Андріаном Гутником зафіксувати не вдалося. У фракції «Народний контроль» сумлінно до свої обов’язків ставляться тільки троє.

– Валерій Веремчук декларує щотижневий прийом. Але особисто він його проводить не часто, прийом ведуть його помічники, – зауважив аналітик Громадянської мережі «ОПОРА».

У фракції «Укроп» вдалося підтвердити, що громадян приймають тільки Ігор Зінкевич та Ігор Телішевський. Щодо інших депутатів, то ні мешканці, ні працівники жеку, який був зазначений як місце прийому, їх давно вже не бачили. 
У фракції Української Галицької партії з чотирьох депутатів виявили трьох сумлінних. З 24 депутатів фракції «Самопоміч» особистий прийом громадян ведуть лише 13.

Також експерти виявили, що до окремих депутатів люди ходять на прийом і там навіть виникають черги. А інші депутати пояснюють, що не проводять прийом громадян, тому що виборці до них майже не приходять, хіба що просять матеріальну допомогу. 

Довідка
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовує Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У Львові ініціативу реалізовує Громадянська мережа "ОПОРА".

Архіви