Депутат Львівської міської ради – це безпартійний одружений чоловік з вищою освітою. Такий узагальнений портрет склали експерти, проаналізувавши біографії всіх 64 міських обранців.
Про це сьогодні, 3 листопада, під час презентації на тему: «Результати кампанії «Атестація депутатів місцевих рад», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила інформаційний директор Громадянської мережі «ОПОРА» у Львові Ірина Швець.
Лише двоє з-поміж 64-ох депутатів мають незавершену вищу або спеціальну середню освіту. Натомість тринадцять депутатів здобули по дві вищі освіти. Таких високоосвічених є четверо у фракції ВО «Свобода», двоє – в Українській Галицькій партії та двоє – в «Укропі».
Депутати ЛМР Щодо спеціальностей, то депутатський корпус Львівської міської ради складається з 14 економістів, десяти медиків, восьми юристів та восьми інженерів.
Рада поточного скликання має лише 22 депутати, які представляють політичні партії. А інші 42 є позапартійними.
– Це можна пояснити тим, що є обов’язкова вимога Закону України «Про місцеві вибори» – можливість балотування до міських рад під час місцевих виборів 2015 року лише за пропорційною складовою, тобто за партійним списком. Через це політичні партії активно залучали кандидатами безпартійних осіб, які становили більшість у виборчому списку, – зауважили експерти.
У фракції «Народний контроль» є три партійні та три безпартійні депутати. У фракції «Громадянська позиція» – три партійці з семи, у БПП «Солідарність» – три представники партії з десяти. Найменше партійців у складі фракції партії «Укроп» (один – з п’яти) та «Самопоміч» (три – з 24-ох депутатів) .
Що стосується гендерного складу, то депутатський корпус Львівської міської ради на 73 відсотки складається з чоловіків. Депутаток є лише 17. У більшості фракцій працює по одній жінці. І лише в «Самопомочі» дотримана гендерна рівність – 11 жінок з 24-ох обранців.
Також експерти підрахували, що з 64 депутатів лише 16 осіб неодружені. І дев’ять з них перебувають у складі фракції «Самопомоч».
Усю цю інформацію експерти взяли у профайлах депутатів на порталі міської ради.
– Немає даних про сімейний стан Ігоря Зінкевича та Ольги Посипанко. І не вказано про належність до політичної партій Любомира Босаневича та того ж Ігоря Зінкевича, – помітила інформаційний директор Громадянської мережі «ОПОРА».
Нагадаємо, що Львівська міська рада сьомого скликання налічує сім фракцій: «Обєднання «Самопоміч» – 24 депутати, БПП «Солідарність» – 10 депутатів, ВО «Свобода» – 8 депутатів, «Громадянська позиція» – 7 депутатів, «Народний контроль» – 6 осіб, «Укроп» – 5, Українська Галицька партія – 4.