Експертів турбує, що вибори до ВРУ неможливо буде визнати недійсними

Парламентські вибори 2012 року фактично неможливо буде визнати недійсними, – вважає голова Львівської обласної організації «Комітет виборців України» Роман Кошовий. Про це він повідомив 1 червня під час прес-конференції-дебатів у Львові.

Своєю чергою юрист, депутат від фракції ВО «Свобода» у Львівській міськраді Олег Махніцький назвав цю ситуацію «нонсенсом у правовій державі».

«Є механізм визнання через суд тих чи інших порушень чи фактів фальсифікацій, але визнати результати виборів недійсними буде неможливо», – сказав він.

Загалом, оцінюючи склад робочої групи, яка працює над новим законом «Про вибори народних депутатів України», Роман Кошовий зазначив, що у ній «чітко відображено пропрезидентську лінію», адже там мало опозиційних представників, натомість багато так званих «тушок», фактично відсутні представники громадськості.

«Комісія тенденційно сформована, там є представники Адміністрації Президента і уряду, для вигляду взяли двох об’єктивних членів ЦВК – Шаповала і Магеру, але якою б їх позиція не була, є більшість для прийняття певних рішень», – зауважив своєю чергою Олег Махніцький.

Він додав також, що «Свободу» лише один раз запрошували до обговорення згаданого законопроекту, однак пропозицій і зауважень не врахували. Також Махніцький поінформував, що ряд інституцій вишли з процесу обговорення цього законопроекту, мотивуючи це тим, що воно стало непрозорим.

Депутат також наголосив: «Лавринович (міністр юстиції України Олександр Лаврінович, – ZAXID.NET ) сказав, що тип виборчої системи вибрав президент. Тоді яке ще тут може бути обговорення». Він зауважив, що Партія регіонів розуміє, що втрачає рейтинг, відтак багато відсотків при пропорційній системі виборів не набере, а отже, зокрема, робитиме ставку на впливових людей на місцях, які нібито не прив’язані до партії.

Крім того, коментуючи інформацію про те, що на парламентських виборах в Україні 2012 року можуть заборонити голосувати «проти всіх», Олег Махніцький зауважив, що це технологічне рішення, яке в даній ситуації вигідне провладній силі.

Також Роман Кошовий зауважив, що наразі не можна говорити, що йдеться про остаточний варіант законопроекту про парламентські вибори, адже щодо нього ще мають надати свої висновки Венеціанська комісія, ОБСЄ та Міжнародна фундація виборчих систем (США).

Як інформував ZAXID.NET , Кабмін підготував законопроект про нові правила виборів народних депутатів. У запропонованому урядом проекті закону про вибори народних депутатів передбачено виключення з бюлетенів пункту "проти всіх". Найближчим часом парламент приступить до його розгляду.

Нагадаємо, 7 квітня під час традиційного щорічного звернення до Верховної ради президент Віктор Янукович запропонував ввести змішану систему на виборах у Раду і підвищити прохідний бар’єр для партій і блоків. На його думку, це завадить потраплянню до парламенту «маргінальних політичних сил».

Архіви