Більше 50% львів’ян вірять у нові акції протесту на кшталт подій 2004 року

Дослідження соціологічної групи "Рейтинг" говорять про ріст протестних настроїв у суспільстві.
Так, у грудні минулого року лише 42% опитаних мешканців Львова погодились з тезою, що в Україні назрівають революційні настрої, у березні цього року – 57%, а у травні – вже 63%.
Не відчувають революційних настроїв лише 26% мешканців міста (у грудні було 40%, у березні – 32%).
У грудні минулого року лише 32% опитаних мешканців міста вірили в те, що вже найближчим часом революційні настрої можуть вилитися в масові акції протесту на зразок подій листопада 2004 року, у березні цього року – 46%, а у травні – вже понад половина (56%).
Не вірили у такий розвиток подій у грудні 44% опитаних львів’ян, у березні – 42%, у травні – лише 32%.
43% львів’ян готові особисто брати участь в акціях протесту, 48% – не готові.
Найбільш протестно налаштовані прибічники Свободи, УДАРу та Громадянської позиції.
До протестів готова не лише молодь (половина), а і люди середнього віку (близько половини), а також не менше третини людей старшого віку.
Якщо говорити про загальні тенденції, вийти з протестами більше готові чоловіки, ніж жінки, з відносно вищими доходами та вищим рівнем освіти. Разом з тим високий протестний потенціал спостерігається і серед людей з середніми доходами. Відповідно маємо ситуацію, коли протести можуть підтримати як робітники, так і керівники зі службовцями, а також підприємці.
Люди, які мають роботу, більше готові до протестів, ніж безробітні: втрата роботи більше стимулює до протестів, ніж її відсутність. Вони готові протестувати більше, ніж навіть студенти.

Архіви