Двох львівських поліціянтів підозрюють у викраденні волонтера Петра Кондрака

Родина зниклого волонтера Петра Кондрака хоче зустрітися з колишнім заступником начальника ГУ Нацполіції у Львівській області Русланом Домніцаком, аби дізнатися, що сталося.

12 жовтня минулого року у Чернівцях за загадкових обставин зник волонтер Петро Кондрак. І досі немає жодної офіційної інформації, чому його викрали, хто це зробив і де він може перебувати. Родичі та друзі волонтера звертаються до ЗМІ та громадськості з проханням допомогти зрушити справу про його зникнення з мертвого місця.

Про це сьогодні, 15 березня, під час прес-конференції на тему: «Нові факти про викрадення волонтера Петра Кондрака», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник департаменту комітету з боротьби зі злочинністю і корупцією Всеукраїнського громадського об’єднання «Народна рада» Леонід Прокопчук (м.Київ).

– На нього накинулися троє невідомих осіб. Але не змогли з ним дати собі раду, тож їм на допомогу прийшли ще двоє. Його повалили на землю і почали бити по всіх частинах тіла, в тому числі – й по голові. Далі його вже без свідомості затягли до автомобіля. Свідки кажуть, що всі вони (нападники – ред.) були у камуфляжній формі та заявили, що вони з СБУ. Однак, хто ці люди, дотепер слідство не з’ясувало, – розповідає Леонід

Прокопчук про те, що вдалося побачити з камер відеоспостереження готелю «Буковина» в Чернівцях.

За його словами, 15 жовтня 2016 року родичі написали заяву до поліції про викрадення. Проте ще вісім днів ніяких слідчих дій не проводили. Після цього волонтери-побратими поїхали до Чернівців з’ясовувати, що ж сталося. Вони вимагали перегляду відео з іншої камери спостереження, яка була ближче і мала би дати чіткіше зображення. Але на той момент відео вже знищили.

– Ми також наполягли, щоби «зняли» всі телефонні розмови в цьому квадраті, де відбувся напад. Тому вдалося дізнатися, що в той час і в тому місці перебували працівники правоохоронних органів. А точніше – зі львівського управління поліції. Це – заступник начальника ГУ Нацполіції у Львівській області Руслан Домніцак та колишній начальник карного розшуку Львівської області Микола Гладюк, – говорить Леонід Прокопчук.

11 листопада 2016 року родина Петра Кондрака отримала відповідь від ГУ  поліції у Чернівецькій області про відкриття кримінального провадження за статтею 115 ч.1 «Умисне вбивство». Зокрема, там сказано: «Висунута слідча версія про те, що Кондрака Петра Петровича могли затримати як законно, так і незаконно співробітники правоохоронних органів, зокрема співробітники ГУНП у Львівській області».

– Інші версії були також. Але ця була основною. І буквально через деякий час, як вони висунули цю версію, справу забрали до Києва, – розповідає начальник департаменту комітету з боротьби зі злочинністю і корупцією Всеукраїнського громадського об’єднання «Народна рада» і додає, що в Києві справа лягла «під сукно».

За словами волонтера БФ «Волонтерська сотня Львова» Світлани Сидоренко, вона та дружина Петра Кондрака особисто зустрілися з начальником поліції у Львівській області.

– 5 грудня ми мали зустріч з Дмитром Загарією, який на той час очолював львівську поліцію. Він намагався нас переконати, що це не наші поліціянти брали участь у затриманні Петра. Проте підтвердив, що цього дня вони були в Чернівцях. Чим вони там займалися, він відмовився нам сказати, – говорить Світлана Сидоренко.

З Русланом Домніцаком родині не вдалося зустрітися. 
– Вони записувалися до нього на офіційний прийом, проте зустрічі не відбулося, – каже Леонід Прокопчук. 
Провідник ГО «Спілка учасників бойових дій «Асоціація комбатантів» Тимур Баротов пояснив, чому родина та друзі майже півроку не давали розголосу справі про викрадення волонтера.

– Ми хотіли скликати прес-конференцію раніше. Але нас неофіційно попросили: «Йде розслідування, не робіть цього», – зізнався він. 
Керівник БФ «Народна підтримка воїнів АТО» Сергій Глотов дивується, що за півроку не знайшли слідів людини.

– Людина не може просто так пропасти. Якщо його затримали, то повинні повідомити його родичам. Але півроку його немає, всі його шукають. Поліція дає рідним відписки про те, що в жодних кримінальних справах волонтер не фігурує, – каже Сергій Глотов.
Леонід Прокопчук стверджує, що всі шляхи та засоби, які би допомогли їм знайти, бодай, якісь зачіпки, родина та друзі вже використали. Вони писали листи та звернення. У відповідь отримували відписки або й взагалі їм не відповідали. 

– 16 лютого я особисто вручив звернення від громадських організацій Львова Петрові Порошенку. І завтра буде місяць, а відповіді нема. На всі наші звернення до правоохоронних органів нам відповідали, що ніхто його не затримував і в жодних кримінальних провадженнях він не фігурує, – стверджує Леонід Прокопчук.

Побратими нагадали, що Петра Кондрака під час затримання дуже побили. Тож вони шукали його у всіх лікарнях. А також – у закладах, які підпорядковуються силовим органам.

– Ми неофіційно цікавилися в чернівецьких, волинських, львівських та луганських слідчих ізоляторах. Не знайшли. Проблема в нас виникла зі слідчими ізоляторами на території Донецької області. Звідти ми ніякої інформації не змогли отримати, – говорить начальник департаменту комітету з боротьби зі злочинністю і корупцією Всеукраїнського громадського об’єднання «Народна рада».

Жодних причин, аби людину побили і викрали серед білого дня, він не бачить.

– Одні кажуть, що він возив зброю, інші – ще щось. Поліція відписує, що ніяких процесуальних дій з ним не проводилося, в жодних кримінальних справах він не фігурує, – говорить громадський активіст.

Він також заперечив версію про те, що Петра Кондрака могли викрасти через Дмитра Гаврилюка, якого підозрюють в організації замаху на бізнесмена Богдана Копитка.

– Петро і Дмитро Гаврилюк – друзі дитинства. Але жодної інформації, що вони пов’язані, я не маю. І не володію такими фактами, – відхрещується від цього Леонід Прокопчук.

Нагадаємо, що адвокат Дмитра Гаврилюка стверджував, що щезнення волонтера могло бути пов’язане з тим, що він відмовлявся давати неправдиві свідчення проти їхнього підзахисного. А саме викрадення Кондрака відбулося на очах у адвоката Валентина Новікова. Тут лінк – http://dailylviv.com/news/kryminal/advokat-povyazav-shcheznennya-petra-kondraka-zi-spravoyu-dmytra-havrylyuka-41718 

Архіви