До 20 січня шахтарям Львівщини виплатять заборговану зарплату, – в.о. директора ДП “Львіввугілля”

Шахтарям Львівщини заборгували 58 млн гривень за листопад 2015 року.

При цьому, на місяць у ДП "Львіввугілля" нараховують зарплату в межах 93-95 млн гривень. Зарплату за грудень мають почати виплачувати 20 січня.

Про це сьогодні, 12 січня, під час прес-конференції на тему "Ситуація на ДП "Львіввугілля", яка відбулася сьогодні у Львівському прес-клубі, повідомив в.о. генерального директора ДП "Львіввугілля" Андрій Дяченко.

Він також вибачився перед тими громадянами, які відчувають незручності на автомобільних дорогах через те, що шахтарі, вимагаючи свою зарплату, перекрили трасу на Жовкву.

– Я розумію, що залишилося всього сім днів і постане питання грудневої зарплати., – каже Андрій Дяченко.

Це питання, за його словами, буде вирішено завтра.

– Усі знають, що в бюджет для погашення боргів листопада і грудня 2015 року закладено 500 млн гривень. Ці гроші мають надійти до 20 січня 2016 року. Завтра буде засідання Кабміну, де буде розподіл цих грошей по підприємствах України, – каже він.

Тому він має всі підстави вважати, що хтось просто намагається використовувати ситуацію, щоби потім зірвати політичні дивіденди.

В.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» зауважив, що страйк почався 2 січня з шахти «Степової».  Проте логіки в цьому страйкові він не бачить, адже банківська система в ті дні не працювала і вирішити оперативно питання не вдавалося.

–  5 січня в другій половині дня частина грошей, ще 24%, надійшла Але в розмові зі мною люди почали казати: "А нам говорили, що гроші будуть аж після 12 числа".  Відчувалося, що йде внутрішнє накручування працівників.

Виникнення заборгованості він пояснює просто.

– Наприкінці 2014 року коаліційною угодою при Верховній Раді було передбачено поступове зменшення державної фінансової підтримки на покриття собівартості тонни видобутого вугілля, щоби протягом п’яти років безболісно перейти до повної самоокупності. І з грудня 2014 року було припинено державне фінансування вугільних підприємств. 

Це спричинило на 1 березня 2015 року заборгованість із заробітної платі за три місяці. Ми розробили програму, яка дозволяла вже в 2017 році вийти на беззбитковість. На жаль, цю програму не підтримали, і ми потрапили в залежну критичну ситуацію. Зрештою, на 1 жовтня заборгованість становила  всього два місяці.  А зараз заборгованість становить трохи більше, ніж за півмісяця, – каже він.

Водночас Андрій Дяченко не заперечує, що подібні страйки з перекриттям магістральних доріг будуть в подальшому, якщо уряд не звертатиме увагу на проблеми шахтарів Львівщини.

Довідка

Центральний офіс ДП "Львіввугілля" розташований у місті  Сокаль. В його структуру входить 22 відокремлених підрозділи: 6 вуглевидобувних підприємств ( сьому шахту готують до ліквідації) та 16  відокремлених підрозділів, які цілком забезпечують функціонування підприємства. Всього в ДП "Львіввугілля" працює 9 542 особи. Вугілля, яке тут видобувають, надходить на електростанції "Бурштин", "Добротвір", "Калуш" та  Черкаську ТЕЦ.

Архіви