Через Червоноградську збагачувальну фабрику, яка на 63% перебуває в приватних руках, шахти Львівщини не можуть працювати повноцінно.
Про це сьогодні, 12 січня, під час прес-конференції на тему "Ситуація на ДП "Львіввугілля", яка відбулася сьогодні у Львівському прес-клубі, повідомив в.о. генерального директора ДП "Львіввугілля" Андрій Дяченко.
На 1 грудня ціна однієї тонни вугілля, яку видобувають ДП «Львіввугілля», становила 1 080 гривень без ПДВ і 1 280 гривень з ПДВ. З 1 грудня ціна однієї тонни вугілля становить 1180 гривень без ПДВ.
– Згідно з новим чинним законодавством зараз діє нульова ставка ПДВ. А якщо було би з ПДВ, то було би 1480 гривень. Мова йде вже про збагачене вугілля, яке реалізовують, про товар, – каже він.
За його словами, у ДП "Львіввугілля" входить три шахти, що видобувають високозольне вугілля, яке треба збагачувати. І єдина фабрика на західних теренах, яка виконує такі роботи, це – ПАТ
«Львівська вугільна компанія" або, за старою назвою, – Червоноградська збагачувальна фабрика, де 37% акцій належать державі, а решта – приватним структурам.
– Нестабільна робота цієї фабрики змушує нас шукати нові ринки збуту, тому що три шахти без збагачувального вугілля можуть просто зупинитися, – каже він.
Тобто під загрозою закриття є три збиткові шахти – Межирічанська, "Відродження" та Червоноградська. Якщо вони зупинять свою роботу, то буде втрачено 5 тисяч робочих місць.
Тому, на думку Андрія Дяченка, державне підприємство має працювати в єдиному технологічному комплексі, в тому числі – і Червоноградська збагачувальна фабрика має працювати спільно з ДП "Львіввугілля". – Це все одно, що мотор є в когось одного, а кермо – в іншого. Ми приречені технологічно бути разом. Але сьогодні фабрика не може вийти на виробничу потужність, тому що там дуже енергозатратне виробництво. І для того, щоби вона функціонувала, вона має переробляти наше вугілля і напрацьовувати кошти. Якщо вони не переробляють наше вугілля, вони не мають джерел надходження. Технічний стан фабрики надзвичайно складний, – каже він.В.о. директора ДП "Львіввугілля" оперує цифрами:- Якщо раніше вона переробляла до 150-200 тисяч тонн в місяць, то сьогодні переробляє 1000-600 тонн в місяць. В окремі місяці – до двох тисяч тонн. У грудні ми власною реалізацією заробили 68 млн, а фабрика нам напрацювала 25 млн, – каже він. Підприємство "Львіввугілля" має три шахти. які видобувають низькозольне вугілля, яке без збагачення відвантажують енергогенеруючим компаніям. – Середня ціна собівартості однієї тонни вугілля у ДП "Львіввугілля" є 1504 гривні. Проте по окремих шахтах ця ціна сягає 2100-2300 гривень, а є такі, де набагато менша, – каже в.о. генерального директора ДП "Львіввугілля" Андрій Дяченко.