Для понад тисячі бібліотек Львівщини закуплять 5 тисяч книг

У межах обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання для бібліотек Львова й області придбають близько 5000 примірників книг. У переліку книг, який уклала громадська експертна рада, є 30 найменувань.

Як повідомив на брифінгу у Прес-клубі Дмитро Посипанко, начальник аналітично-інформаційного управління Головного управління з питань внутрішньої політики, преси та інформації Львівської ОДА, на підтримку вітчизняного видавництва книг, на цей рік було передбачено 900 тисяч гривень.

Але через фінансову кризу на закупівлю книг виділено лише третину коштів від цієї суми — 300 тисяч гривень.

За словами пана Посипанка, перелік книг, яких закуплять, укладали за допомогою рейтингового голосування.

Найкращі та найактуальніші 30 найменувань книг обирали 19 членів громадської експертної ради, до якої входять по четверо представників від облради й облдержадміністрації та ще 11 громадських діячів (історики, мистецтвознавці, фахівці друкарської справи).

У переліку, зокрема, є книга "Жовтий князь" В. Барки, "Тигролови" Івана Багряного, "Спогади про Івана Франка" М. Гнатюка, "Слуга з Добромиля" Г. Пагутяк, "Ключ", В. Шкляра, "Українські народні ігри" Є. Приступи, "Роман Шухевич: з минулого в сучасне. Збірник статей" Б. Гордасевича та інші.

Найдорожча книга, як повідомив Дмитро Посипанко, — "Майстер мініатюр Пересопницького Євангелія — Федуско маляр зі Самбора" Л. Скопа. Один примірник коштує 200 гривень.

"Це подарункове видання, проте й у таких книгах є потреба", — зауважив начальник аналітично-інформаційного управління.

Нагадаємо, у Львівській області діють 1335 бібліотек.

Архіви