ЛОДА і ЛОР назвали 30 найменувань книг, які вирішено придбати за бюджетні кошти. Видавців цих книжок назвуть після 3 грудня

На підтримку української книги у 2012 році львівська влада витратить 300 тисяч гривень. Це третина коштів від раніше запланованої суми – 900 тисяч гривень, передбачених у спеціальній програмі Львівської обласної ради для підтримки вітчизняного книговидання.

Начальник аналітично-інформаційного управління головного управління з питань внутрішньої політики, преси та інформації ЛОДА Дмитро Посипанко на брифінгу у Прес-клубі не назвав конкретно об’єктивних і суб’єктивних причин, через які була недофінансована програма. Натомість розповів про механізм відбору видань. Львівські видавництва запропонували понад 200 найменувань книг, з-поміж яких експертна рада відібрала 30. До експертної ради, за словами Дмитра Посипанка, увійшли по 4 представники від Львівської ОДА та облради та 11 представників наукової і культурної громадськості області. Кожен член експертної ради «голосував» за гідну книгу, поставивши навпроти неї позначку. За сумою цих «за» і були визначені видання-переможці. 300 тисяч гривень вистачить на закупівлю 5 тисяч примірників книг, підсумував Дмитро Посипанко.

Книг можна було би закупити й більше, якби до цього переліку 30-ти не увійшли такі дорогі видання, як Біблія з ілюстраціями Густава Доре, репринт видання 19 століття, зауважив один із членів експертної комісії, директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник. «Це видання досить дороге. Крім того, Доре був не православним і не греко-католиком, його роботи – це втілення католицької візії християнської релігії. Не розумію, чому це видання включили у програму підтримки», – сказав Іван Сварник. Відомий історик також не голосував ще за дві історичні книги – автора Семенюка, видані ще 2010 року.

Доктор філологічних наук, декан філологічного факультету ЛНУ ім. І.Франка Ярослав Гарасим вважає, що в переліку 30-ти книг бракує книг довідкового характеру і технічної літератури українською мовою.

Інформації про поіменне голосування  учасників експертної ради влада не розголошує. Наразі невідомі і видавництва, яким поталанило отримати бюджетне фінансування. Інформацію про них Дмитро Посипанко обіцяв оголосити після 3 грудня 2012 року, коли будуть розкриті тендерні пропозиції.

ГО «Львівський прес-клуб» 19 листопада також зробив чергові інформаційні запити – до  головного управління освіти і науки та управління культури ЛОДА – з приводу процедури відбору і закупівлі книг для шкільних та сільських публічних бібліотек відповідно до Програми поповнення бібліотечних фондів Львівської області на 2012 рік. На цю програму за рішенням Львівської обласної ради передбачено 1 млн 200 тис грн.

Довідка

Від серпня 2012 року ЛОГО «Львівський прес-клуб» у запитах до Львівської облдержадміністрації і Львівської обласної ради просив повідомити про перелік  українських книг, які будуть підтримані бюджетними коштами і закуплені для бібліотек Львівщини. З відповідей ЛОДА і ЛОР випливало, що затримка відбувається через зволікання із засіданням експертної  ради: 19 її членів мають колегіально відібрати видання для фінансування. Лише наприкінці року, у листопаді, було визначено 30 книг, що їх закуплять за бюджетні кошти у львівських видавництв відповідно до обласної «Програми підтримки вітчизняного книговидання». Перелік цих книг розміщено на офіційному сайті ЛОДА (додається).

Архіви