Дівчата 10-14 років з насильством зустрічаються в школі та на вулиці – дослідження

Кожна п’ята опитана дівчина віком від 10 до 14 років та кожна четверта віком від 15 до 19 років кажуть, що стосовно них чинили насильницькі дії. Переважно це стосувалося психологічного та фізичного насильства, менше – сексуального та економічного.

Про це сьогодні, 9 березня, під час прес-конференції на тему: 

“Проблеми насильства над дівчатами і молодими жінками у віці 10-19 років. Відкриття у Прес-клубі фотовиставки “Портрети жінок-правозахисниць світової Мережі будинків прав людини”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила юрист ГО «Центр «Жіночі перспективи», керівниця проекту «Попередимо насильство щодо дівчат» Христина Кіт.

– Найчастіше дівчата у віці від 10 до 14 році кажуть, що з насильством зустрічаються в школі та на вулиці. А ось дівчата до 19 років крім навчальних закладів, ще кажуть, що насильство є в сім’ї, – каже вона.

За словами Христина Кіт, дівчата віком від 10 до 14 років вважають, що насильство чинили щодо них у родині. А дівчата віком від 15 до 19  років вважають, що це є глобальною проблемою для країни. 

Дослідження також показало, що 87 відсотків дівчат знають, що таке насильство і знають, які є види насильства. 

– Інформацію про те, куди можна звернутися за захистом, дівчата черпають зі  ЗМІ та соціальних мереж. Далі їм про це повідомляють вчителі та батьки. І тільки на останньому місці стоять громадські організації, – каже юрист. 

Також дівчата кажуть, що в випадку насилля, передусім, звертатимуться до поліції, а вже потім до психолога, друзів та вчителів. І тільки 15 відсотків зверталися би до громадських організацій.

Довідка про насильство над жінками

У 2014 році було оцінено рівень поінформованості дівчат віком 10-19 років про насильство над жінками та послуги з попередження та/або припинення насильства у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській та Рівненській областях.

Дослідження показало, що проблема насильства над жінками є актуальною для більшості дівчат 10-19 років. 67,7% опитаних дівчат 15-19 років та 53,4% дівчат 10-15 років проблему насильства вважають актуальною для країни в цілому. Дівчата молодшого віку (10-14 років), порівняно зі старшими, вважають проблему насильства над жінками більш актуальною для себе особисто (51,3%), своєї сім’ї (45,8%) та своєї школи (42%). Натомість для старших дівчат (15-19 років) більш актуальною ця проблема є тоді, коли вона максимально віддалена від них особисто і стосується країни в цілому (67,7%), області (45,3%) чи міста (48%).

Архіви