Держархбудконтроль не реагує на будівництво на пл. Ринок, 16, – мешканці

Інспекція Держархбудконтролю у Львівській області не реагує на будівельні роботи, які проводить бізнесмен Григорій Козловський на вул. Староєврейській, 9, та на пл. Ринок, 16. Про це 13 серпня на прес-конференції повідомили мешканці будинку на пл. Ринок, 16, і їх адвокат.

Так, адвокат мешканців будинку на пл. Ринок, 16, Ірина Бабій повідомила, що сьогодні на 11:00 інспекція Держархбудконтролю планувала комісійний огляд внутрішнього дворика між будинками на пл. Ринок і на вул. Староєврейській, 9, однак представники інспекції не прийшли. За словами адвоката, мешканці чергували в подвір’ї, очікуючи на комісію, проте ніхто не прийшов.

Також на прес-конференцію не прийшов перший заступник начальника інспекції у Львівській області Василь Миськів. Як повідомив ведучий прес-конференції Роман Шостак, участь Василя Миськіва була анонсована, однак сьогодні зранку він відмовився від участі, пославшись на нараду.

Ірина Бабій наголосила, що бездіяльність Держархбудконтролю у справі захоплення підвальних приміщень на пл. Ринок, 16, і проведення там незаконних будівельних робіт мешканці оскаржуватимуть у суді, вимагаючи визнати її протизаконною.

Окрім того, за словами адвоката, мешканці приєднаються до позову Галицької районної адміністрації щодо встановлення у подвір’ї між згаданими будинками майданчика закладу громадського харчування без відповідних дозволів. Ірина Бабій вказала на те, що ухвала Львівської міської ради передбачала, що подвір’я буде призначене для обслуговування будинку на вул. Староєврейській, 9, а не для ведення підприємницької діяльності.

Начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко, яка також взяла участь у прес-конференції, поміж іншим підтвердила, що свого часу мала розмову з одним із помічників Григорія Козловського і вказала йому на те, що для отримання дозвільних документів потрібно звернутися як до органів місцевого самоврядування, так і до міністерства у Києві. Втім, за її словами, частину, що стосувалася органів місцевого самоврядування, забудовники проігнорували.

Нагадаємо, 6 серпня на пл. Ринок – вул. Староєврейській у Львові виник гострий конфлікт між мешканцями будинку на пл. Ринок і людьми, які проводять будівельні роботи на вул. Староєврейській, 9, і у дворику між цими двома будинками. За словами начальника управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілії Онищенко, ці роботи становлять загрозу для пам’ятки архітектури національного значення. Начальник управління міліції м. Львова Сергій Зюбаненко розповів, що за цим фактом відкрито кримінальне провадження за ст.298 (нищення, руйнування чи псування пам’яток історії або культури).

Забудовником виявився бізнесмен Григорій Козловський. Він стверджує, що має погодження на будівництво з Міністерства культури.

Загалом конфлікт навколо цього будівництва триває ще з початку 2012 року.

Архіви