Держекоінспекція у Львівській області не бачить сміттєзвалища у Грибовичах

26 липня Львівський прес-клуб надіслав інформаційний запит до Державної екологічної інспекції у Львівській області з трьома запитаннями:
1) які місцеві органи виконавчої влади та самоврядування ( просимо подати повний перелік) держінспекція перевіряла у І-му півріччі 2013 р. на предмет дотриманням вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами;
2) назвіть прізвища і посади 12 осіб (цифра з Вашого звіту за І півріччя 2013 р.), які були притягнуті до адміністративної відповідальності;
3) на кого і за що у 2013 році накладено штрафи і які суми цих штрафів.

Прес-клуб одержав відповідь за підписом в.о. начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області п. В.Вітковського.

1) У першому півріччі на Львівщині перевірили 47 місцевих органів влади і самоврядування (37 – сільських рад, 3 – селищні, 5 – міських (Золочівська, Яворівська, Пустомитівська, Нововояворівська , Буська, Бібрська міські ради), 2 – райдержадміністрації (Яворівська і Дрогобицька). Єдиною найближче розташованою сільською радою до львівського сміттєзвалища у селах Великі Грибовичі-Збиранка , яку перевіряла у першому півріччі 2013 року держекоінспекція, була Бірківська, що розташована за 11 км від Збиранки.

2) Найвищі штрафи у 2013 році були накладені на голів 7 сільських рад – Новояричівської (Кулик Р.М.), Годинівської (Шийка І.Й.), Гусаківської (Мазур А.А.), Туринківської (Скоропад І.В.), Підзвіринецької (Гавриленко М.І.) , Родатицької (Островський С.Ф.), Бучалівської (Буньо Г.Й.) – та Нижанковицької селищної ради (Смолінський В.О.) – по 867 грн. Їх покарали за бездозвільне і безлімітне розміщення відходів і відсутність журналу первинного обліку відходів. Голову Суховільської сільської ради (Добрянська Т.Й.) за таке ж порушення оштрафували на 850 грн. У неї, мабуть, був журнал первинного обліку відходів, які все одно розміщували без дозволів і лімітів.

Заступник міського голови міста Яворів Роїк О.А. оштрафований на 510 грн за невиконання припису та рішення про тимчасову заборону (зупинення) захоронення твердих побутових відходів на сміттєзвалищі. Голова Скнилівської сільради Тиндик М.О. покараний штрафом завбільшки 255 грн за невиконання припису. В.о. голови Любельської сільради Слука О.М. оштрафований на 85 грн за те, що не ведеться журнал первинного обліку відходів.

Загалом держекоінспекцією у Львівській області за перше півріччя 2013 року за порушення поводження з твердими побутовим відходами оштрафовано 12 посадових осіб на загальну суму 8 636 грн.

Архіви