Депутат назвав замовників сміттєвої блокади Золочева

Уже три дні з міста Золочева та прилеглих сіл не вивозять сміття. Громадські активісти містечка називають це блокування вивезення твердих побутових відходів тиском на мешканців міста та мера Золочева.

Про це сьогодні, 11 червня, під час прес-конференції на тему:

«Знищення місцевого самоврядування: сміттєва блокада Золочева та контроль ЛОДА над ОТГ», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила депутат фракції «Самопоміч» у Золочівській районній раді Леся Горгота.

– Я особисто виїжджала на так званий блокпост біля звалища, який, нібито, поставили мешканці сіл, аби коло них складали сміття. І не зустріла жодного мешканця з села. Натомість там були два представники, як вони називають себе, «інформаційного партнера Золочівської райадміністрації», – каже вона. 

За словами Лесі Горготи, камінь протистояння районної ради та виконавчої влади – земельна ділянка в історичному центрі міста. 

– Львівський окружний адміністративний суд зобов’язав державного реєстратора зареєструвати 30 сотих землі в центральній частині міста на користь приватного підприємця. Золочівська міська рада подала апеляцію і виграла суд. Але поки тривали судові процеси, підприємець встиг перепродати земельну ділянку. Зараз новий підприємець, якому перепродали ділянку, всіляко затягує нові суди.  Щоби звернути увагу на цю проблему, міський голова Золочева змушений голодувати. Його голодування триває вже 29-й день. Але це не подобається виконавчій владі. І ми маємо сміттєву блокаду Золочева. Вже третій день з міста не вивозять сміття, – розповідає депутат фракції «Самопоміч» у Золочівській районній раді.

На думку заступника голови фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Романа Кізими, створення «сміттєвої блокади», – це інструмент упокорення непокірних.

– Є замовник. Переважно, замовником є державна центральна влада. Є – генеральний підрядник. Переважно, генеральним підрядником є обласна державна адміністрація. Є підрядники-виконавці. Переважно, це – місцеві політики, які виконують замовлення, – говорить він. 

На ділянці, через яку міський голова Золочева голодує, а  місто, як стверджують спікери, потрапило у сміттєву блокаду, підприємець вже встиг розпочати будівництво торгового центру та кав’ярні. Новобудова розташована в історичному ареалі та заступає собою вид на костел Успіння Діви Марії, побудований у 16 столітті. 

– Будують без дозволу міської ради. Там вже є три поверхи. А на будівництві без дозволу працює кран, будівельники, – говорить Леся Горгота. 

За її словами, суди почали розглядати апеляцію міськради тільки після того, як мер Золочева оголосив голодування.  

– У цьому незавершеному будівництві вже працює кінотеатр, куди водять дітей. При тому є рішення державної архітектурно-будівельної інспекції від 18 травня про скасування всіх будівельних дозволів, – зазначила депутат фракції «Самопоміч» у Золочівській районній раді.

За її словами, міська рада намагалася домовитися з будівельником. Проте він не йде на контакт.

– Золочівська міська рада апелює до забудовника, щоби мирно вирішити цей спір. Він повинен розібрати незаконне будівництво та повернути земельну ділянку у власність міста. Потім рішенням сесії у законний спосіб йому нададуть право оренди чи право викупу землі під об’єктами його торгівлі. Ми кілька разів готували мирову угоду. Але відповідач затягує процес, – говорить Леся Горгота. 

Архіви