Департамент охорони здоров’я ЛОДА зекономив 7-8 млн грн

Львівських лікарів змушують брати на два тижні відпустки за власний рахунок.

Цю інформацію підтвердив сьогодні, 13 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Як оптимізують медичні заклади на Львівщині: результати і проблеми”, що відбулася у Львівському прес-клубі, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Богдан Чечотка.

Він стверджує, що це – найменш болюче вирішення проблеми під час фінансової скрути.

– Зараз у нас недофінансування – близько 200 млн гривень. Щоби Міністерство охорони здоров’я додало нам ці кошти, ми мусимо їм показати, що і ми економимо, – каже чиновник.

За його словами, недодаючи зарплату медикам, департаменту вдалося зекономити станом на минулий тиждень 6-7 млн гривень.

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА нагадав, що кілька років тому змінилася система фінансування медицини. І тепер на одного мешканця розраховують, так звану, медичну субвенцію.

– Медична субвенція розраховується на одного мешканця на певній адміністративній території. Львівська область має 2,5 мешканців і на кожного в рік витрачається трошки більше 1000 гривень медичної субвенцій. З неї неможливо забрати гроші на інші потреби. Але і додати також. Щодо розрахунків, то майже 80 відсотків з медичної субвенції йде на виплату заробітної плати персоналу, 10-12 відсотків – на енергоносії та 7-8 – на саме лікування пацієнта, – пояснює він.

Тому єдине, на чому зараз можуть економити, це на зарплаті медиків.  

Архіви