Шість тисяч медпрацівників у Львівській області підлягають звільненню, – директор

Близько шести тисяч працівників медичних закладів у Львівській області підлягають звільненню в найближчі кілька років. Такі попередні висновки аудиторських комісій.

Про це сьогодні, 13 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:
“Як оптимізують медичні заклади на Львівщині: результати і проблеми”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА  Богдан Чечотка.

Щоправда, за його словами, передусім будуть звільняти адміністрацію та обслуговуючий персонал. А потім– лікарів та медсестер.

Заступник голови Українського лікарського товариства у Львові  Андрій Іванців стверджує, що в окремих районних лікарнях в штаті бухгалтерії може бути по 5-6 осіб.

Усі звільнення відбуватимуться тільки після суворого аудиту, який покаже, які речі тій чи іншій лікарні абсолютно не потрібні.

– У лікарні позалегеневого туберкульозу шість лікарів урологічного відділення на рік робили 38 операцій. Тому там з 210 ліжок залишили тільки 70. У Жовківському районі скорочують 30 ліжок, але медиків перепрофільовують, тому тільки двоє чи троє медиків звільняються, – розповідає директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Також Богдан Чечотка запевняє, що процес звільнення, або як кажуть чиновники, оптимізації в медичних закладах відбувається впродовж  кількох останніх років.

– У Старому Самборі цей процес тривав упродовж десяти років. За цей час дільничні лікарні перепрофільовували в амбулаторії з денним перебуванням пацієнтів. А в Самборі це все треба пройти оперативно. Тому там зараз відчувається соціальна напруга. Там скорочено вже майже сто осіб, але питання все ще не вирішене, – порівнює він. 

Архіви