Чоловік три роки добивався порушення кримінальної справи у вбивстві його сина

Оббиваючи пороги правоохоронних органів Львівщини та Києва, чоловік три роки добивався порушення кримінальної справи щодо вбивства його сина Романа Богути

Як розповів сьогодні журналістам батько загиблого Володимир Богута, 13 січня 2007 року в межах новобудови «Гранд-готелю» по вул.Суховоля, 54А, що у місті Трускавець було жорстоко вбито його сина Романа Богуту.

«Мій син навчався на V-курсі юридичного факультету, у той час одружився. На весілля ми їм подарували путівку до Трускавця. З 12 по 13 січня подружжя разом із друзями відпочивало у барі «Абордаж», коли й сталося це лихо. Все почалося з того, що у барі до молодої дружини мого сина почав чіплятися інший відвідувач бару. Спочатку мій син розпитував у неї хто це, а потім вийшов на перекур до спеціально відведено місця. А в же звідти, за словами очевидців, його, через чорний хід, вивели до прилеглого будмайданчика «Гранд-готелю», де його задушили та викинули з 18 поверху будівлі», – розповів Володимир Богута.

Однак, за словами батька загиблого, правоохоронці навідріз відмовилися порушувати кримінальну справу, мовляв це був суїцидальний випадок. «Експертиза зробила висновок, що мій син у стані сп’яніння самостійно проник на будмайданчик (який надійно охоронявся) і здійснив суїцид. Я з цим категорично не згідний, бо було багато фактів, що свідчили про протилежне. Протягом усього року, з 13 січня 2007 р. по 26 січня 2008 р. правоохоронці навмисно зволікали з відкриттям кримінальної справи. Мені тричі було відмовлено, а саме 23.01.07, 26.03.07. та 23.05.07 без врахування повторної судмедекспертизи. Також умисно затягували з висновками експертизи, знищували докази убивства. Я впевнений, що тут задіяна корумпованість, хабарництво, «кришування» злочинців», – каже В.Богута.

Аби довести, що його син не самогубець і до його смерті причетні інші люди, чоловік повіз тіло загиблого до м. Камінь-Каширський Волинської області на повторну незалежну судмедекспертизу. Там експерти встановили, що Романа Богуту спочатку задушили, про що свідчать сліди пальців на шиї загиблого, а потім скинули з великої висоти. «Також експерти повідомили мені, що сліди на шиї сина були припорошені порошком, що спочатку заважало їм зробити ці висновки. Три роки поспіль я звертався до усіх чиновників держави, але все було безрезультатно. Я навіть у серпні 2009 року на три дні влаштував акцію протесту на проспекті Свободи, прикувавши себе наручниками до лавки. Я хотів щоби мене почули, але, натомість мене пов’язала міліція у цивільному і повезла до Галицького райвідділку, де мене тримали добу, не даючи навіть води», – розповів В.Богута.

Та все ж таки чоловіка почули і прокуратура Львівської області нещодавно порушила кримінальну справу за фактом вбивства Романа Богута. 

Архіви