Комунальні аптекарі завтра знову вийдуть пікетувати сесію Львівської облради

Комунальні аптекарі Львівщини завтра знову вийдуть з пікетом під сесійну залу Львівської облради, де розглядатиметься рішення про реорганізацію комунальної аптечної мережі. Представники аптекарів зазначають, що іншого виходу в них немає: вони не згідні з намірами влади ліквідувати статус юридичних осіб аптек. Це, на їх переконання, призведе до повного банкрутства мережі. Про це сьогодні, 23 листопада, йшлося під час прес-конференції у  Прес-клубі.

За словами генерального директора Львівської аптечної корпорації Нелі Бик, комунальні аптекарі не проти самої реорганізації, однак лише за умови збереження статусу юридичних осіб. Адже будучи окремими юридичними особами, аптекарі мають законні права. Водночас вони пропонують запровадити стратегічне управління мережею – створити наглядову раду, куди входитимуть представники депутатського корпусу, головного управління охорони здоров’я та провізори, та оперативне управління – на чолі з керівником, якого затверджуватиме сесії облради. Однак, попри тривалі переговори і роботу комісії, проект рішення, який виноситимуть завтра на сесію, таки передбачає ліквідувати юридичний статус аптек, об’єднавши їх під однією юридичною особою.

Зі 106 комунальних аптек області – 78 діючих, а з них – 32 збиткові. Аптекарі зазначають, що до банкрутства не в останню чергу призвели нові ліцензійні умови, за якими вони мають відпускати бюджетним установам ліки, з націнкою не більше 10%, а також висока орендна плата. Однак, об’єднавши в одну структуру і збиткові, і успішні аптеки, це призведе до того, що знищені будуть усі.

Завідувач центральної районної аптеки № 66 м. Яворова Ігор Гула переконаний, що це призведе й до того, що села і ФАПи залишаться без ліків, адже зараз лише комунальні аптеки довозять сюди медикаменти. Окрім того, лише комунальні аптеки мають ліцензію на реалізацію наркотичних та психотропних речовин, виготовляють препарати для епілептиків та психічно хворих та багато інших рецептур, чого немає жодна приватна аптека. Як зазначив завідувач центральної районної аптеки № 54 м. Пустомити Олександр Мамчур, ця концепція нагадує примусову колективізацію, яка відомо до чого призвела. Окрім того, багато людей просто втратять робочі місця і їх буде скорочено. «Ми віримо в свідомість наших депутатів, адже найбільше нас турбує перспектива і кінцевий результат цього рішення», – наголосив він. Окрім того, об’єднання під однією юридичною особою призводить і до того, що, згідно з новими ліцензійними умовами, якщо комісія виявить порушення в роботі одного об’єкту, ліцензію втратить вся мережа. «Під час останнього візиту на Львівщину, Тимошенко похвалила керівництво області за збереження державних аптек, однак це потрібно робити й надалі», – наголосив Мамчур.

«Ми переконанні, що голосування за це рішення на завтрашній сесії стане тестом для депутатів і покаже, хто відстоює свої приватні інтереси, а хто – державні», – наголосив Гула. Однак, якщо до аптекарів не дослухаються, вони готові судитися.

Архіви