Автобус “Школярик” замість школи, – “реформи” в ОТГ Львівщини

Керівники Воютицької об’єднаної територіальної громади вирішили закрити школу в селі Лютовиська, де є опалення, обладнання та комп’ютерний клас. А 47 дітей відіслати на навчання в іншу школу, де навіть опалення нема.

Про це сьогодні, 14 травня, під час прес-конференції на тему: “Деструктивне управління і його наслідки: знищення лісів, шкіл і цілих міст”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила депутат Львівської обласної ради від фракції «Самопоміч» Парасковія Дворянин.

– З шести шкіл голова Воютицької ОТГ вирішив закрити одну з формулюванням: шановні директори, розберіться між собою – чию школу закриваємо. Тобто голова ОТГ зробив все, аби пересварити директорів та вчителів між собою, – розповідає Дворянин.

Як мають діти з села Лютовиська добиратися в інше село, поки що невідомо. Адже невідомо, хто ремонтуватиме та заправлятиме автобус «Школярик». Хоча, можливо, взимку діти до школи не ходитимуть – інша школа все одно минулої зими не опалювалася, то ж і цієї буде та сама ситуація.

За такої ж системи депутати намагаються закрити школу в Миклашеві. При цьому батьки про таку новину ще не знають.

– До честі депутатів Підберізької ОТГ нам вдалося зупинити це рішення. Депутати погодилися провести громадські слухання, порахувати витрати, які будуть у дітей та громади, – каже Парасковія Дворянин.

Проте найгіршим фактом у знищенні шкіл вона вважає реорганізацію Винниківської школи-інтернату.

– Вже є відповідний проект рішення на сайті облради. Там написано, що цю школу реорганізовують у науковий ліцей. Але положення про науковий ліцей ще не прийнято. Є тільки проект рішення від профільного міністерства, – зауважила депутатка облради.

У цій школі, за її словами, навчається 409 дітей. З них 208 – учні початкової школи.

– Окрім того, тут живуть і навчаються діти, яких вивезли з окупованих територій. Їхні батьки чи опікуни залишилися на непідконтрольній Україні території. Ці діти опиняться на вулиці, – каже Парасковія Дворянин, яка вважає, що той, хто писав проект рішення, не подумав про важливі речі.

Архіви