Антикорупційний суд розгляне перші справи вже на початку літа, – Давід Бернштейн

Перші справи новостворений Антикорупційний суд розгляне уже на початку літа 2019 року.

Про це сьогодні, 23 січня, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему на тему: «Боротьба з корупцією – що далі?» повідомив керівник антикорупційної програми Світового банку в Україні Давід Бернштейн.

-Я упевнений, що перші справи суд розгляне ще до початку літа. Також ми працюємо над тим, щоби обрані судді швидко вдосконалили свою кваліфікацію, тому готуємо разом з нашими партнерами для них багато тренінгів, – сказав Давід Бернштейн. 

За його словами, 35 суддів новоствореного Антикорупційного суду призначать ще в березні 2019 року. Їх має затвердити теперішній Президент України.

-Також мені відомо, що паралельно у Києві працюють над тим, щоби підготувати приміщення для розміщення нового суду, а також над документацією, яка буде супроводжувати їхню роботу, – додав Давід Бернштейн.

За словами керівника антикорупційної програми Світового банку в Україні, антикорупційна система України будувалася поетапно і останнім етапом має стати створення Антикорупційного суду. 

-Коли цей суд запрацює, ми побачимо результати, на які чекаємо, – упевнений Давід Бернштейн.

Про головні переваги Антикорупційного суду розповів керівник Львівського теруправління НАБУ Тарас Лопушанський. 

-Суд буде слухати ті справи, які будуть у підзвітності і розслідувані НАБУ. Не буде можливості відкласти їх на півроку. Він буде мати всі можливості швидко постановити вирок, – сказав Тарас Лопушанський.

Він також назвав суб’єктивні та об’єктивні причини, через які сьогодні справи так довго розглядають у судах. 

-Кримінально-процесуальне законодавство каже, що справа, підзвітна НАБУ, має розслідуватися в складі колегії з не менше, ніж трьох суддів. В Україні є районні суди, де є один суддя, де суддів в принципі немає. І коли ми скеровуємо справу до суду, виникає ситуація, що в суді є один суддя. Тоді суд скеровує справу в апеляцію, для визначення іншої підслідності. І так справа блукає між судами, затягується об’єктивно час, – пояснив керівник Львівського теруправління НАБУ.

З-поміж суб’єктивихі причини Тарас Лопушанський назвав невихід суддів на роботу, хвороби. 

-Чому так роблять? Відчувають тиск. І не можуть постановити справедливого законного рішення, – сказав Тарас Лопушанський.

Він повідомив, що за останні три роки затримано більше суддів, ніж за останнє десятиліття. Але це кардинально справи не міняє. 

Архіви