Андрія Федоренка звинувачують у фінансових земельних махінаціях

Підприємець Микола Панчук звинуватив підприємця Андрія Федоренка, екс-керівника ЛКП «Львівелектротранс»( він перебуває зараз під слідством щодо закупівля вживаних трамваїв) в тому, що Андрій Федоренко шахрайським шляхом виманив у нього 135 тисяч доларів .

Про це сьогодні, 31 березня, під час прес-конференції на тему: "Андрій Федоренко: підприємець чи шахрай?", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор компанії "Нью-Трейдінг Львів" Микола Панчук. 

За його словами, підприємці познайомилися у 2011 році і домовилися створити будівельний бізнес-центр. Отож, Андрій Федоренко запропонував Миколі Панчукові купити аварійне приміщення на вулиці Липинського та виготовити документи на вилучення ділянки. Зійшлися на сумі в сто тисяч доларів. 

– Погодили ми усно, ніяких письмових зобов’язань від нього я не просив. Спочатку я дав йому аванс в п’ять тисяч доларів. І ми домовилися, що офіційно я йому перерахую на рахунки 220 тисяч гривень, а сто тисяч доларів віддам в руки готівкою , – каже директор "Нью-Трейдінг Львів". 

За словами Миколи Панчука, щоби мати змогу виплатити такі кошти, йому довелося позичити гроші. 

Також підприємець стверджує, що ідея бізнес-центру зазнала краху через жадібність того ж Андрія Федоренка, який зажадав дуже великих грошей за оренду та інші послуги. Оскільки спільний бізнес не склався, то підприємці вирішили розійтися. Але в подальшому виникли певні перепони. 

– У квітні 2012 року я дізнаюся, що це приміщення вже перепродане іншій фірмі. Андрій Федоренко відкликав свою заяву-згоду на відчудження на нашу користь земельної ділянки. Та надав таку заяву-згоду іншій фірмі, разом з тим приміщенням, яке нам продав. При цьому нас про це не повідомив, – Микола Панчук. 

Тепер, за його, словами, він судиться з іншим підприємцем за право володіння земельною ділянкою. І ніяк не може отримати від Андрія Федоренка гроші, які той у нього взяв як плату за цю ділянку. 

– Я при кожній зустрічі з Федоренком питаю: «Ти будеш мені повертати кошти?». А він усміхається і відповідає: «Я юрист. Я вчився на це, і ви нічого не доведете», – каже підприємець. 

29 березня Микола Панчук звернувся з заявами до Генеральної прокуратури України, до прокуратури Львівської області та до головного управління Національної поліції у Львівській області з заявою про вчинення кримінального правопорушення за ст.382 КК України. 

Архіви