Про загибель солдата спочатку повідомляють родину, а за добу – ЗМІ – капітан

Журналісти роблять помилки у своїх статтях через поспіх. Часом краще трохи зачекати і отримати повну та достовірну інформацію, ніж подати її якнайшвидше, але з помилками.

Про це сьогодні, 31 березня, під час дискусії на тему: ”Взаємини із громадськістю в арміях США, Канади та України”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив офіцер зі зв’язків з громадськістю, радник командира, капітан ЗС США Расел Гордон.

– Я віддаю перевагу тому, щоби зібрати всю інформацію докупи, хай навіть це забере трошки часу, ніж видавати швидко неповну інформацію.  Крім таких очевидних помилок в системі звань, інколи виникають помилки в поданні інформації. Проте, якщо журналіста не підтискають терміни, то їх можна виправити. Хоча невеличкі помилки виникають. Так, Жан-П’єра Коломба одного разу назвали капралом, але він не образився, – каже він.  

Натомість сам вищезгаданий офіцер зі зв’язків з громадськістю, капітан ЗС Канади  Жан-П’єр Коломб вважає, що помилки, які роблять цивільні журналісти  у своїх матеріалах, пов’язані з тим, що армія дуже складна інституція.

– Наприклад, в армії є дуже складна система звань. Вона складна і для мене, тому я тільки можу собі уявити, яка вона складна для цивільних журналістів. Військових можна представити як окрему культуру. І коли дві культури зустрічаються, завжди є якісь притирання, криві, одразу одне одного зрозуміти не вдасться, – каже він.

Проте обидва офіцери зі зв’язків з громадськістю армії НАТО кажуть, що, передусім, намагаються подати правдиву інформацію. 
– Ми намагаємося говорити правду. Ми віримо, що громадськість має право знати, чим займаються збройні сили. Хтось може подумати, що наше завдання – приховувати правду або казати неправду.  Але це не так, -переконує Расел Гордон.

За його словами, не надають журналістам, а відтак – громадськості інформацію, коли йде розслідування щодо якоїсь події, або ж якщо персона, якою цікавляться, захищена законом про захист інформації.

– Бувають ще екстремальні ситуації. Наприклад, якщо солдат загинув, то спочатку повідомляють родині. І тільки через добу після цього, можна оприлюднювати цю інформацію, – каже офіцер зі зв’язків з громадськістю, радник командира, капітан ЗС США.

Офіцер зі зв’язків з громадськістю, капітан ЗС Канади  Жан-П’єр Коломб вважає, що інформацію та методи її подання завжди можна обговорити.

– Але інколи про певні події можна повідомляти, а інколи – ні. Крім того, про ситуації та події повинен повідомляти експерт, який володіє інформацією. В деяких випадках ми не повідомляємо про подію, тому що ми не маємо експерта або ж не володіємо інформацією. Це не стосується випадків, коли йдеться про військову безпеку.  Ці речі не обговорюються, – каже він.

За його словами, його найкраща та найбільш позитивна тема – це професіоналізм збройних сил та їхні успіхи.
– У нас є дуже багато людей, які мають великий досвід і роблять щодня  насправді видатні речі. Тому мені завжди приємно запрошувати журналістів, організовувати якісь події, показувати як ці люди працюють, – каже Жан-П’єр Коломб. 

Архіви