Адвокат пов’язав щезнення Петра Кондрака зі справою Дмитра Гаврилюка

2 лютого Львівський апеляційний суд прийняв рішення відпустити під заставу у півтора мільйона гривень Дмитра Гаврилюка, якого звинувачують в організації замаху на бізнесмена Богдана Копитка. Того ж дня, ближче до півночі, у СІЗО в Чернівцях, де перебував Дмитро Гаврилюк, з’явилися невідомі працівники поліції, які силоміць вивезли його до Львова.

Про це пізно ввечері, 3 лютого, під час брифінгу на тему: «Нічне викрадення та побиття поліцією Дмитра Гаврилюка», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомив адвокат Дмитра Гаврилюка Валерій Олійник.

– Суд прислухався до тих доводів, які ми висунули на захист інтересів нашого підзахисного. Ми вважаємо, що органи досудового слідства не висунули жодного переконливого доказу, який би послужив підставою для тривалого тримання під вартою мого підзахисного, – вважає адвокат Валерій Олійник.

За його словами, про рішення суду його підзахисний дізнався, перебуваючи в СІЗО в Чернівцях. І коли о 23.30 2 лютого Дмитрові Гаврилюкові  повідомили, що його перевозять до Львова, він відмовився їхати вночі, вимагав надати йому адвоката й обґрунтування потреби в нічній поїздці.

– Мій підзахисний стверджує, що впродовж години його били, в тому числі й по голові. І силою витягли з камери, щоби львівський конвой його доправив до Львова. Про це ми довідалися тільки вже сьогодні. Я особисто сьогодні вранці з ним зустрівся і бачив на ньому сліди побиття, він пригнічений та не може брати участі у жодних слідчих діях, – каже адвокат.

Валерій Олійник вважає, що його підзахисного намагаються за будь-яких умов втримати під вартою, не зважаючи на те, винен він чи ні.

– Злочин, в якому звинуватили мого підзахисного сьогодні, стався півтора роки тому. І Гаврилюка неодноразово допитували з цього приводу та доказів жодних не було. А тут вони раптом з’явилися. Але в тих матеріалах, які були мені надані, їх немає, – каже адвокат. 

За словами ще одного захисника Дмитра Гаврилюка, Валентина Новікова, адвокати побоювалися, що їхнього підзахисного викрали з Чернівців і його більше ніхто не зможе знайти. Тому Валентин Новіков терміново виїхав до Чернівців, де й довідався, що львівські слідчі зажадали терміново додатково допитати Дмитра Гаврилюка.

– То невже треба доправляти дві машини та десять полісменів, аби вони привезли його, замість того, щоби один слідчий сам приїхав і допитав? – запитує риторично адвокат. Він також не розуміє, чого йому підзахисного тримають аж у Чернівцях, якщо слідство ведуть у Львові.

Валентин Новіков також повідомив, що не зміг сьогодні бути присутнім на судовому засіданні у Галицькому районному суді, який розглядав уже іншу справу Дмитра Гаврилюка, тому що просто не встиг доїхати з Чернівців.

Також адвокат стверджує, що немає доказів, які би свідчили про роль Гаврилюка як замовника вбивства Богдана Копитка.

– Він не був знайомим з Копитком, не мав з ним жодних стосунків. В оголошеній підозрі написано: «злочин вчинив з невідомих мотивів». У цій підозрі немає жодної конкретики, немає об’єктивної сторони, – зауважив Валентин Новіков.

За його словами, адвокати неодноразово зверталися до слідчих з проханням  отримати документи. Проте ніхто нічого їм не надає. А в новому обвинуваченні Дмитра Гаврилюка в організації вбивства підприємця Мар’яна Родича у вересні 2015 року, яке вчора почав терміново розглядати Галицький районний суд міста Львова, знову звучить фраза: «Злочин вчинив з невідомих мотивів».

Валентин Новіков провів паралель між резонансним викраденням у Чернівцях 12 жовтня 2016 року львівського волонтера Петра Кондрака з примусовим етапуванням 2-3 лютого до Львова Дмитра Гаврилюка.

Донині не було інформації про те, що робив Петро Кондрак у Чернівцях і чому раптом серед білого дня його схопили, запхали в машину і вивезли у невідомому напрямку.

– Я був свідком цього викрадення. Воно сталося на моїх очах. Він привіз до Чернівців на своїй машині цивільну дружину та друзів Дмитра Гаврилюка, – ось так склав пазли докупи адвокат Валентин Новіков. На його думку, щезнення Петра Кондрака могло бути пов’язане з тим, що він відмовлявся давати неправдиві свідчення проти Дмитра Гаврилюка.

Архіви