Адмінсуд визнав недійсним рішення ЦВК, яке дозволяло підкуп виборців, – політик у Львові

Центральна виборча комісія узаконила систему тотального підкупу виборців, коли своїм рішенням дозволила підписувати угоди про агітацію.

Про це сьогодні, 1 березня, під час прес-конференції на тему: «Вибори Президента України: нові виклики та очікування», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив заступник голови партії «ВО "Батьківщина», народний депутат України Сергій Соболєв. 

– Вдумайтесь, ЦВК дозволила офіційно платити, покривати відрядження та транспортні видатки, попри чинну пряму норма законодавства, яка це забороняє, – каже він. 

За його словами, вчора Адміністративний суд визнав це рішення ЦВК  недійсним. 

– Я думаю, це – перша ластівка. Ми відстежуватимемо всі такі справи. І те, що суди, ухвалюючи рішення, почали керуватися принципом верховенства права, а не «телефонного», це – уже досить добрий чинник, – вважає народний депутат України. 

Але це стосується не всієї судової системи. Сергій Соболєв нагадав про рішення Конституційного суду, який напередодні виборів зупинив норму закону про незаконне збагачення в частині доказової бази.

– Своїм рішенням Конституційний Суд вивів з-під відповідальності десятки народних депутатів, потенційних клієнтів НАБУ, міністрів, представників Адміністрації Президента та десятки десятків, а, можливо, і тисячі топ-чиновників. Дійсно, ця норма не відповідає принципу презумпції невинуватості. Але в Україні діє не верховенство Конституції, а – верховенство права. Наша Конституція визнає, що міжнародні закони є верховними стосовно Конституції. Це – принцип, на якому базуються рішення Європейського Суду з прав людини та рішення українських судів. На жаль, Конституційним Судом надалі керує команда Ківалова-Януковича та команда Порошенка-Філатова, – вважає Сергій Соболєв. 

dailylviv.com

Архіви