73 парки на Львівщині планують реконструювати і розбудувати щонайменше на 500 млн грн (відео)

У кожній громаді буде комфортне місце для рекреації та відпочинку.

Про це сьогодні, 22 листопада, повідомили на брифінгу щодо реконструкції і будівництва парків на Львівщині, який відбувся у Львівському пресклубіпише Dailylviv.com.

Як зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник, в області є кілька сотень парків, 61 з них є пам‘ятками садово-паркового мистецтва.

«Ми плануємо залучати кошти обласного бюджету, обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, а також повинні поставити акцент на залученні коштів з державного бюджету та міжнародної технічної допомоги для спрямування зібраних коштів на відновлення парків, які є в області.

Ми провели велику роботу з інвентаризацією таких об‘єктів, вибрали в кожній громаді найбільш пріоритетні парки, визначили де встановлені межі в натурі і де є присвоєні кадастрові номери та, орієнтовно, що потрібно зробити в цих парках. Створена також дорожня карта реконструкції цих парків. Кожній громаді Львівської області ми запропонуємо відновити інфраструктуру, зробити благоустрій, зробити озеленення та зробити надземну інфраструктуру. Також ми запропонували різноманітні варіанти благоустрою цих парків: спортивні споруди, дитячі майданчики, вело та пішохідні доріжки, вбиральні, освітлення та інші елементи облагородження парків. Тобто у кожній громаді буде комфортне місце для рекреації та відпочинку. Ми будемо переконувати громади винести межі парків в натуру, які на сьогодні ще не є винесеними, розробити проєкти реконструкції, і тоді ми зможемо допомогти громадам співфінансувати реалізацію реконструкції цих проєктів, які вони розроблять»,- розповів Руслан Гречаник.

Як додав він, співфінансування буде на різних умовах, зважаючи на індекс фінансової спроможності кожної громади. Громади, індекс у яких є меншим, будуть вкладати у реконструкцію парків менше коштів.

«Гарним прикладом є реконструкція парку у місті Моршин, яку провели за кошти програми Польща-Білорусь-Україна за майже 2 млн євро. За останні кілька років створили майже 50 об’єктів природо-заповідного фонду, останнім з яких є парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Здоров’я» у Золочеві. На розгляді обласної ради перебувають парк “Кульпарків”, парк “Львівська Софіївка”.

Минулими роками відреконструювали парк імені Данила Галицького у місті Судова Вишня. Зараз перебуває на реконструкції парк в місті Мостиська. Уже є кілька проєктів реконструкції парків у Бродах, Сокільниках та інших населених пунктах, де громади є активними. Загалом є 73 найпріоритетніші парки і в кожній громаді будемо розпочинати реконструкцію»,- повідомив Руслан Гречаник.

Також він додав, що для області потрібно щонайменше 500 млн гривень для реконструкції усіх паркових об’єктів. Одним із джерел фінансування є програма “Велике будівництво” та різноманітні грантові програми Європейського Союзу.

Сьогодні активність громад є досить низькою, але за минулий рік вони активізувалися. Лише невелика частина громад пройшли шлях від винесення меж в натуру та розробки проєкту реконструкції. Кожна громада планує облаштувати щонайменше по одному парку, але почнуть з тих, які є найактивнішими.

Архіви