5 млн грн на інвентаризацію лісу та земель оборони: на Львівщині до кінця року обіцяють закінчити облік (відео)

На Львівщині закінчують інвентаризацію земель лісового призначення та оборони. На цю роботу надано 5 млн грн, але вони ще не надійшли виконавцям.

Про це на пресконференції у Львівському пресклубі “100 днів ринку землі на Львівщині” повідомив Василь Собко, заступник начальника головного управління Держгеокадастру у Львівській області, пише Dailylviv.com.

–  30 років ніхто не може встановити чіткі межі земель. А, особливо, це актуально для Львівської області, де значна частина території вкрита лісами, – наголосив Василь Собко.

За його словами, через відсутність інформації в публічній кадастровій карті зменшуються площі лісів або не відповідають тим, які є в матеріалах фіксації.

– Коли процес інвентаризації закінчиться, всі ці дані дозволять працювати на місцях з комплексними планами просторового розвитку. і дадуть можливість місцевим громадам якісно формувати ці плани, – зазначив Василь Собко.

Він повідомив, що конфліктні ситуації виникають із самозахопленням або використаннмя земель лісового фонду через те, що ці землі не були внесені до системи державного земельного кадастру.

– За державними актами – одна площа, за фактом – інша. Це – в усіх сільрадах, в  тому числі і з фермерами таке відбувається. Мають 10 га – обробляють 15. Минулого тижня  у Миколаївському районі таке зафіксовано, – пояснив заступник начальника.

Зі землями Міністерства оборони виникають інші колізії.

– Є багато моментів, коли міноборони в той чи інший спосіб продало надлишки нерухомого майна, будівлі продані – земля за міноборони. Є проблема оформлення землі за власниками, оскільки має бути рішення Кабміну. Земля державна, власник має будівлю, але не сплачує за землюЮ- розповідає Василь Собко.

За його словами, на інвентаризацію лісів і земель міноборони закладено майже 5 млн грн.

– Цього року плануємо завершити за умови фінансування,- сказав заступник начальника.

На Львівщині створено 7 комісій для інвентаризації лісів, озер, ставів, нерухомості

Відео: Львівський пресклуб

Архіви