Тисячі тонн: селяни на Львівщині скооперувалися для продажу органічних ягід у ЄС (відео)

150 тонн органічних ягід продало цього сезону в країни ЄС ФГ «Біоконцепт – Гарденія”. Наступного року фермерське господарство плануємо реалізувати близько 200 тонн лише органічної полуниці.

Про це на пресконференції у Львівському пресклубі “100 днів ринку землі” повідомив співвласник ФГ «Біоконцепт – Гарденія» Орест Кабаш.

– Ми сертифіковані згідно з усіма нормативно-правовими документами ЄС у сфері органічного виробництва. Усе що вирощуємо експортуємо в Європу.,- зазначив Орест Кабаш.

За його словами, кооперація – одна з поширених імоделей, які давно використовує Європа.

– Маючи паї у власності чи праві користування громадяни мають розуміти, що можуть  отримувати пасивний дохід, не лише передавши їх в оренду великим компаніям, але й коли працюють самостійно. Переважна кількість людей, які входить в кооперацію, мають від 20 соток до пів гектара. Це площа, яка дозволяє 5-10 людям обробляти її, – пояснює співзасновник ФГ.

Орест Кабаш повідомив, що вони надають людям, які хочуть працювати в такій кооперації, безкоштовний посадковий матеріал, технологію, забезпечують консультаціями агрономів і гарантують ринок збуту.

– Ми є власниками 300 га, 150 га сертифіковано, згідно з нормативно-правовими документами ЄС. Маємо сертифікат “Органік стандарт”. Під ягідниками – сто га. Експортуємо полуницю, малину, чорну смородину, червону порічку в багато країн Європи. Вітчизняний ринок органічної продукції ще не настільки розвинутий,- пояснює експортний вектор Орест Кабаш.

Він повідомив, що ФГ має потужних партнерів у Польщі, які є одними з найбільших виробників у ЄС органічної продукції.

– Щороку в січні їжджу на конференції до них. У партнерів в кооперації – 450 осіб, які  можуть згуртуватися, створювати об’єм – товарні партії продукції. Цей механізм набирає популярності в Сербії, Чорногорії. Сербія зараз – найбільш просунута у вирощуванні органічної малини, – розповідає Орест Кабаш.

У ФГ «Біоконцепт – Гарденія», за словами його співзасновника, лише полуницею було засаджено 10 га.

– Це 15 тонн урожаю з одного гектара. За контрактом, від 2 до 2,5 євро – ціна за 1 кілограм. Якщо відмінусувати витрати, то, нехай, 50 центів залишиться з кілограма тому, хто вирощує, але це додатковий пасивний дохід для громадянина. Він буде працювати на себе, розвивати ринок, а не пана, – розповідає про бухгалтерію органічного виробництва Орест Кабаш.

5 млн грн на інвентаризацію лісу та земель оборони: на Львівщині до кінця року обіцяють закінчити облік (відео)

Львівщина на 20-му місці за площею земель, оформлених на ринку з 1 липня

100 днів ринку землі: Львівщина на 20 місці за кількістю укладених правочинів зі сільгоспземель (відео)

Коли продавати земельний пай чи залишити його дітям-внукам, – поради експерта

Ринок землі буде активним аж у 2022 році, а не з 1 липня 2021-го

Власники землі втрачають 13-15 тисяч гривень за пай на рік,- експерт

Відео: Львівський пресклуб

Архіви