30% мисливських угідь на Львівщині належать заможним людям, у Білорусі – 95%, – Богдан Кук

Через масові види полювання на Львівщині, популяція пернатої дичини і зайця-русака за останні 5 років знизилася на 90%.

«Якщо взяти Львівщину, то не можна стверджувати, що половина всіх угідь належить олігархам. Є 30% угідь, які належать заможним людям, котрі мають можливість утримувати мисливське господарство. Але якщо говорити про сусідню Білорусь, де залишився пострадянський простір, то там 95% мисливських угідь віддані тим заможним людям, які мають можливість утримувати мисливські господарства», – про це у відеопрограмі Львівського прес-клубу «6 хвилин про» повідомив Богдан Кук, співзасновник Клубу правильного полювання, власник мисливського господарства «Спектр-Центр» у Жовківському районі.

Нагадаємо, що у попередній відеопрограмі «6 хвилин про» секретар комісії з питань екології, природоохоронних ресурсів і рекреації Львівської обласної ради Осип Магур стверджував, що мисливськими господарствами Львівщини володіють оліграхи – на підставних осіб. А площа мисливських господарств – це більше половини території Львівщини. І демократична влада області за два десятиріччя нічого не могла і не може вдіяти проти цього. А для 48 тисяч рядових мисливців Львівщини на її угіддях не знайти навіть по одній дичині. Зате у престижних ресторанах її дивним чином можна замовити без обмежень.

«Я не можу сказати, що хтось в Клубі правильного полювання є суперолігарх, але кожен рік ми робимо певні внески для того, щоб утримувати і брати участь в тих мисливських господарствах, де є на це можливість. Але принцип правильного полювання це те, щоб не порушувався правила полювання, щоб добувався звір згідно з ліцензіями і всі ветеринарні, і етичні норми, які не прописані в жодному законі, дотримувалися»,- сказав богдан Кук. 

За словами Богдана Кука, мисливські господарства мають, як правило, можливість повернення коштів під час мисливського сезону – завбільшки 50% від вкладених. «Якщо ми вклали 1000 грн, то ми можемо 500 грн під час мисливського сезону повернути. А 500 грн доводиться додавати зі своїх власних коштів. Але це значно більші суми – і 100 тис грн, і 200 тис грн»,- наголосив Богдан Кук.

Сьогодні, на думку Богдана Кука, полювання не може бути дешевим. Через масові види полювання, коли люди купують сезонну "відстрілку" на 100 грн і полюють пів року, популяція пернатої дичини і зайця-русака за останні 5 років знизилася на 90%.

«Ядро Клубу правильного полювання – люди, які досягли певних успіхів в спорті – стендовій стрільбі, тобто – стендовики, які вміють поводитися зі зброєю і дотримуються етичних норм. До них належу і я»,- наголосив Богдан Кук. 

За інформацією Львівського обласного управління лісового і мисливського господарства, яка надійшла у відповідь на запит Львівського прес-клубу, у 2012 році у мисливському господарстві «Спектр-Центр» (Жовківський район), яке належить Богдану Куку, було добуто 4 хутрових звірів (лисиці), 8 козуль, 9 кабанів і жодної пернатої дичини. Згідно з лімітами на сезон полювання 2013-2014 року, в мисливському господарстві «Спектр-Центр» передбачено відстріл 12-ти козуль і 12-ти кабанів.

Список і площа мисливських угідь у Львівській області. 

Архіви