Паліївщина на Львівщині

У Львівській області паліїв рослинності штрафують замало – "зі знижками". Тому випалювання рослинності як масове самогубство невігласів живуче й досі. Особливо – в період "бабиного літа".

Цього року за самовільне спалювання рослинності і її залишків на Львівщині Державна екологічна інспекція у Львівській області розглянула 43 протоколи, на підставі яких винесла 43 постанови про накладення адміністративного стягнення на загальну суму 7395 грн. Отже, середній штраф становив 172 гривні.

Торік Держекоінспекція розглянула 143 протоколи, на підставі яких винесла 143 постанови про накладення адміністративного стягнення на загальну суму 28 186 грн. У 2012 році середній штраф становив 197 гривень.

Такі покарання накладають на винуватців, котрі порушують статтю 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – "Самовільне випалювання рослинності або її залишків".

За таке правопорушення законом передбачено штрафні покарання: для громадян – від 340 до 1360 грн.,  для посадових осіб – від 850 до 1700 грн.  Загадка, як екоінспекція бере середні штрафи завбільшки 172 і 197 гривень…

А у Львівській міській раді навесні просили повідомляти про факти спалювання сміття чи інших відходів за телефоном: 244-31-73.

Кореспондент "Щоденного Львова" зателефонував за цим номером, щоб довідатися, скільки загалом таких повідомлень – з весни до осені цього року – було одержано від львів’ян. 

Начальник відділу нагляду за станом благоустрою КП «Адміністративно-технічне управління» Марина Кустова сказала, що не знає такої цифри. Діалог: "Приблизно не хочу називати, а точно – нам треба окремо підрахувати". – "Може, назвете попередню кількість, ту, що навесні підрахували?" – "Не назву. Треба рахувати".  

Після цієї відповіді п.Кустової стало більше зрозуміло, чому Львівська міська рада майже місяць (!) не може відповісти на інформаційний запит Львівського прес-клубу, в якому були поставлені такі запитання: скільки у Львові було складено протоколів про адміністративне порушення за фактами спалювання сухої трави, листя та інших рештків рослинності у 2012 році і 2013 році (просимо подати цифри окремо за роками); скільки осіб, підприємств (яких саме) було оштрафовано у 2012 і 2013 роках (окремо за роками); яку суму штрафу заплатив кожен порушник у 2012 і 2013 роках.

Екологи нагадують, що при спалюванні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму, в яких є окиси азоту, чадний газ, важкі метали, низка канцерогенних сполук. Із тліючого без доступу повітря листя виділяється бензопірен, що викликає ракові захворювання. З димом у повітря потрапляють діоксини – чи не найотруйніші для людини речовини. Разом з картопляним бадиллям у повітря здіймаються пестициди, якими селяни боряться проти колорадського жука. 

Простіше кажучи, випалювання рослинності – це одна із форм самогубства людини і варварського винищення землі та всього, що на ній росте.

Судячи з відповіді Державної екологічної інспекції у Львівській області на інформаційний запит Львівського прес-клубу, такими символічними покараннями осінньо-весняний процеси "самоспалювання" не зупинити. Може, вже настав час священнослужителям нагадувати своїм парафіянам про шкоду від цього різновиду самогубства, яке саркастично називають паліївщиною. 

Архіви