150 автобусів у Львові придбають за лізингом

На сесії Львівської міської ради схвалила укладення договору фінансового лізингу на придбання 150 автобусів на суму 800 млн гривень.

Про це сьогодні, 12 квітня, під час брифінгу в рамках V Міжнародної конференції «Лізинг в Україні: Нові можливості та виклики», повідомив народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайло Довбенко.

На його думку, оскільки у нас в країні, на жаль, не розвивається на належному рівні банківське кредитування, тому можна скористатися альтернативним варіантом – фінансовим лізингом. 

– Це один із можливих та реальних інструментів, який використовують у багатьох країнах світу, і він допомагає кредитувати реальний сектор економіки. А у нас він – у зародковому стані, – Михайло Довбенко заявив, що вже розроблено та невдовзі буде винесено на розгляд народних депутатів законопроект про фінансовий лізинг. 

Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Руслан Демчак стверджує, що законопроект № 6395 дасть можливість розширити ринок та захистити лізингодавців і споживачів цієї послуги. 

– Уже є закон про споживче кредитування. Наш законопроект наближений до нього. Але ми пропонуємо запровадити нові норми, які дають можливість запровадити посередників з лізингу. Це – лізингові брокери та лізингові агенти, – народний депутат наголосив, що лізинговий ринок в Україні не розвивається через дефолти. Новий законопроект передбачає урегулювання цих проблем. 

Якщо порівнювати лізингові інвестиції в країнах Європи, то там він складає майже 30 відсотків всіх інвестиції. Тоді як в Україні – лише 13 відсотків. 

Натомість член Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері ринків фінансових послуг Олександр Залєтов стверджує, що  порівнянно з 2016 роком, зростання лізингу в Україні становить 32 відсотки.

– Загальний обсяг нових контрактів з фінансового лізингу становив майже 13 млрд. Якщо порівняти з банківською системою, то сьогодні небанківський ринок, який надає фінансові послуги, в 4-5 раз випереджає банківську систему. Станом на завершення 2017 року лізинговий портфель лізингодаців становить 22 млрд, – звітує експерт. 

За його словами, в Україні зараз є понад 90 юридичних осіб, які мають ліцензію на надання фінансового лізингу і понад 400 фінансових компаній, які мають право надавати такі послуги. 

–  Хоча фінансових компаній і більше, але юридичні особи надали набагато більше послуг з фінансового лізингу. Це склало – 99 відсотків від загального обсягу наданих послуг з лізингу, – зауважив Олександр Залєтов.

Голова ради директорів Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» Олександр Кощеєв вважає що саме лізинг дозволяє громадянам купувати автомобілі, обладнання та інші потрібні для бізнесу речі, щоби розвивати свою справу. 

– За нашими прогнозами, цього року в купівлі обладнання частка лізингу буде складати 7-8 відсотків. І це буде більше, ніж нададуть банки як кредитні інструменти, – передбачає він. 

Довідка. У Львові проходить дводенна V Міжнародної конференції «Лізинг в Україні: Нові можливості та виклики», під час якої учасники обговорюють поточну ситуацію в галузі лізингу та окреслюють шляхи застосування лізингу у ще неосвоєних сферах – медицині, ремонті дорігта інших галузях. 

Архіви