100 громадських активістів із 15 областей розпочали у Львові форум

Сьогодні, 23 березня, у Львові розпочав роботу ІІ-ий Всеукраїнський форум громадських організацій в межах проекту Європейського Союзу «Українська регіональна платформа громадянських ініціатив».

Форум «Партнерство і порозуміння задля активного та відповідального громадянського суспільства» організовано громадською організацією (ГО) Центр «Жіночі перспективи», яка адмініструє проект. Партнерами проекту є провідні громадські організації Чернігівської, Рівненської, Кіровоградської, Херсонської, Донецької, Дніпропетровської, Закарпатської та Львівської областей, одним із напрямків діяльності яких є сприяння розвитку громадянського суспільства.

Понад 100 осіб – експертів та експерток, громадських активістів із 15 областей України упродовж двох днів будуть навчатись, обмінюватись досвідом та обговорювати нові завдання і нові виклики для громадянського суспільства в Україні.

У вітальному слові плідної праці та напрацювання творчих ідей побажала учасникам Форуму керівниця апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська. Від міського голови Львова усіх привітала його радниця, депутатка міської ради Вікторія Довжик. 

Експертним баченням розвитку громадянського суспільства в Україні поділився Станіслав Топольницький, який координує напрямки підтримки громадянського суспільства та захисту прав людини у представництві Європейського Союзу в Україні. А Маркус Бранд (Австрія), радник та керівник проектів Програми розвитку ООН у сфері демократичного врядування, закликав громадських активістів й активісток "не втрачати зв’язок з усіма, хто формує громадянське суспільство, щоби нікого не залишати осторонь процесу демократичних змін".

Участь у ІІ-ому Форумі також взяли координаторка проекту Програми розвитку ООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні» Олена Урсу, депутатка Львівської обласної ради Галина Бордун, керівниця відділу роботи з донорами департаменту Міжнародної технічної допомоги Львівської ОДА Валентина Когут, голова західного відділення МФ «Відродження» Оксана Дащаківська.

Директорка Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна представила результати дослідження "Громадянське суспільство в Україні: рівень розвитку, активності, благодійності". 

Проект, який має на меті залучити представників громадянського суспільства (особливо із сільських та віддалених районів) до здійснення демократичних процесів в Україні, ставив конкретні цілі. Про їхні результати говорила голова ГО Центр «Жіночі перспективи» Любов Максимович:

«На сьогодні ми констатуємо значну активність партнерів та підтриманих організацій. Організації активно проводять адвокасі-кампанії, шукають та успішно знаходять фінансування з інших джерел,  беруть учать у консультативних дорадчих органах та місцевих і національних форумах, конференціях. Це свідчить про реальне поліпшення спроможності організацій громадянського суспільства (ОГС) ліпше представляти цільові групи, впливати на політичні процеси та забезпечувати здійснення демократичних змін на місцевому рівні».

Найліпшими практиками обмінялися лідери громадських організацій Рівненщини, Кривого Рогу, Яворівщини (Львівська область), Закарпатської області, Донеччини та інших регіонів. 

Також під час Форуму відбулися майстер-класи з питань успішної адвокації, фінансової сталості, вирішення та трансформації конфліктів, комунікативної стратегії, побудови регіональних мереж тощо.

ІІ-ий Всеукраїнський форум громадських організацій продовжує свою роботу.

Довідка

ГО "Центр «Жіночі перспективи» зареєстрована у 1998 році і є провідною організацією третього сектору в Україні. Місія організації: захист прав жінок та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків. Організація працює у таких напрямках: попередження домашнього насильства, протидія торгівлі людьми, протидія гендерній дискримінації, сприяння економічному розвитку вразливих верств населення, розбудова спроможності організацій громадянського суспільства. 

Архіви